مهار آتش سوزی در پارک ملی بوجاق
مهار آتش سوزی در پارک ملی بوجاق

رشت - ایده آل خبر - آتش سوزی در بیش از یک‌هکتار از پارک ملی بوجاق کیاشهر مهار شد

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان ، در پی وقوع آتش سوزی در پارک ملی بوجاق ، در ظهر روز ۷ مردادماه مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق بلافاصله در محل حاضر شدند و عملیات خاموش کردن آتش را شروع کردند و پس حدود ۲ ساعت شعله آتش به طور کامل مهار و خنک سازی شد.
ساسان اکبری پور سرپرست اداره پارک ملی بوجاق با بیان این مطلب گفت: در این عملیات که در کنار محیط بانان ، بخشدار کیاشهر ، چندتن از نیروهای مردمی و مامورین آتش نشانی حضور داشتند، بیش از یک‌ هکتار از اراضی پارک‌ملی بوجاق دچار حریق گردید.
وی افزود : عملیات اطفا حریق با استفاده از ادوات موجود در اداره پارک ملی بوجاق آغاز شد که با توجه به شدت حریق واحتمال گسترش به نواحی دیگر باهماهنگی انجام شده و حضور به موقع و موثر پرسنل سخکتوش آتش نشانی و همراهی مسئولین محلی و اهالی منطقه آتش سوزی به صورت کامل مهار گردید.
اکبری پور گفت : گرمای شدید هوا و احتمال دخالت عوامل انسانی از دلایل بروز این حادثه می باشد . وی از مردم و اهالی محترم تقاضا داریم در صورت بروز چنین حوادثی مراتب را سریعا به اداره محیط زیست با شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند