نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اهدا شد
نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اهدا شد

رشت_ایده آل خبر_رییس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی ، نشان "مروج فرهنگ پهلوانی "به مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان اهدا کرد.

ایده آل خبر _ به گزارش خط گیلان ، دکتر مجتبی جوهری رییس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و پهلوانی در دیدار با مهندس اکبرزاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان  از پروژه احداث اولین زورخانه استاندارد استان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان،مهندس اکبرزاده در این بازدید  با اشاره به اهمیت روحیه جوانمردی و پهلوانی در ورزش زورخانه‌ای گفت: ورزش باستانی در بدو ورود از درب با حالت ادب، تعبد و خضوع که موجبات دوری انسان از غرور است آغاز می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، ورزش زورخانه‌ای را ورزشی توام با اخلاق دانست وافزود : فرد در این ورزش علاوه بر پرورش جسم با تطهیر روح به اخلاق پهلوانی و جوانمردی نیز می پردازد.

باید بکوشیم که اخلاق در جامعه تقویت شود

دکتر جوهری در این بازدید ضمن تشریح ماهیت فرهنگی، آیینی و سنتی ورزش های پهلوانی و با اشاره به به سوابق فرهنگ و تاریخی غنی ملت و اهمیت اخلاق در دین مبین اسلام و معرفت دینی افزود : فرهنگ ایرانیان همیشه براساس انضباط و احترام به بزرگان، مرشد و مراد شکل گرفته که متأسفانه در جامعه سیاسی امروزی این مهم کم رنگ شده است و باید بکوشیم که اخلاق در جامعه تقویت شود.

اولین زورخانه استاندارد استان

گفتنی است عملیات اجرایی پروژه زورخانه امام علی (ع) به عنوان اولین زورخانه استاندارد استان در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع با برآورد اولیه هزینه ۶۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

در پایان این بازدید به رسم قدرشناسی از اقدامات مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در جهت ترویج فرهنگ پهلوانی و آیین های زورخانه ای، توسط جوهری نشان مروج فرهنگ پهلوانی به مهندس اکبرزاده اهدا شد.