نشست توجیهی طرح های ساحلی برگزار شد
نشست توجیهی طرح های ساحلی برگزار شد

رشت - ایده آل خبر - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: مردم باید توجه کنند که به هیچ عنوان نباید در مناطق شنا ممنوع شنا کنند، متأسفانه اکثر آمارهای غرق شدگی ما ناشی از شنا در مناطق «شنا ممنوع» است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در این راستا با اشاره به اجرای طرح امداد و نجات ساحلی گفت: متولی امداد و نجات ساحلی وزارت کشور است و ما هم به عنوان یکی از دستگاه‌های مشارکت کننده در این طرح حضور داریم، در این خصوص نیز کمیته‌ای در وزارت کشور تشکیل شده که جلساتی هم به منظور اتخاذ تدابیر و تمهیدات بهتر برگزار کرده است.

غلامی با بیان اینکه با پایان امتحانات دانش آموزان و آغاز فصل تابستان عمدتاً در استان‌های شمالی کشور علی الخصوص گیلان حوادث مرتبط با غرق شدگی رخ می‌دهد، اظهارکرد: در همین راستا نیز طرح امداد و نجات ساحلی را آغاز می‌کنیم و عوامل امدادی ما در این طرح حضور خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه طرح امداد و نجات ساحلی تا پایان تابستان و در صورت نیاز در هفته‌های اول مهرماه نیز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: علاوه بر این طرح تابستانی، پایگاه های امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر گیلان در طول سال فعال است.

غلامی با تاکید بر اینکه حضور امدادگران هلال احمر در طرح‌های سالم‌سازی دریاست، گفت: مردم باید توجه کنند که به هیچ عنوان نباید در مناطق شنا ممنوع شنا کنند، متأسفانه اکثر آمارهای غرق شدگی ما ناشی از شنا در مناطق «شنا ممنوع» است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با هشدار نسبت به شنا کردن در رودخانه‌ها و پشت سدها نیز اظهارکرد: باید توجه جدی نیز به این مساله شود و امیدواریم که مسئولین تمهیدات بیشتری در مورد شنا کردن در پشت سدها اتخاذ کنند، البته خود مردم نیز باید توجه داشته باشند که پشت سدها و رودخانه‌ها جای مناسبی برای شنا کردن نیست و در محل‌هایی هم که تابلوی «شنا ممنوع» نصب شده یعنی خطری وجود دارد که آن محل را برای شنا کردن ناامن کرده است.

سیاوش غلامی در انتها خاطرنشان کرد: افرادی که مسلط به شنا نیستند هم باید توجه داشته باشند که از حضور در عمق بیشتر از یک چهارم تا یک سوم بدنشان در آب خودداری کنند.

شایان ذکر است؛ امیرعباس گچکار معاون امداد و نجات، علی مقبل خزانه دار و امید عظیمیان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان گیلان از معاونین حاضر در این نشست بودند، همچنین روئسا و مسئولین امداد ۹ شعب ساحلی نیز در جلسه حضور داشتند.