نشست مدیریت پسماندهای عفونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد
نشست مدیریت پسماندهای عفونی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

رشت - ایده آل خبر - نشست مدیریت پسماندهای عفونی، نوک تیز و برنده، با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( و ب د ا) ؛ نشست مدیریت پسماندهای عفونی، نوک تیز و برنده با حضور دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با نمایندگان بخش خصوصی، سازمان حفاظت محیط زیست گیلان و شهرداری رشت امروز ، دوشنبه در سالن اجلاس معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.

دکتر آبتین حیدرزاده در ابتدا با بیان اینکه شهر سالم، مقدمات رسیدن به توسعه پایدار است، گفت: وظیفه نظام بهداشت و سلامت این است که مردم را از عوامل محیطی خطرساز دور نگاه دارد.

وی ادامه داد : یکی از مهمترین نگرانی ها این است که قانون دفع و بی خطر سازی پسماندهای عفونی نوک تیز و بُرنده در مراکز درمانی و مطب ها رعایت نشود که نظارت بر این مهم، بر عهده نظام بهداشت و سلامت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه رعایت قانون دفع و بی خطرسازی پسماندها از اولویت های حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان است، همکاری با بخش خصوصی ( که مجری این مهم می باشند ) و همچنین دستگاه های ذی ربط را از اهداف مهم نشست امروز عنوان کرد./ص