نقش خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بی بدیل است
نقش خبرنگاران در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بی بدیل است

رشت - ایده آل خبر - روز یکشنبه ۱۷ مرداد مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان طی دیدار با چند تن از خبرنگاران حوزه های مختلف خبری، ضمن تقدیر از ایشان، از اصحاب رسانه در خواست کرد تا درخصوص اطلاع رسانی و نهادینه سازی فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و همچنین اطلاع رسانی عمومی درخصوص استفاده از درگاه های خدمات غیرحضوری، شرکت گاز را یاری رسانند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در دیدار با تنی چند از اصحاب رسانه گفت: شرکت گاز همواره تلاش کرده تا گرمای گاز طبیعی را به اقصی نقاط استان برساند که بحمدالله این مهم در سال های گذشته سرعت بیشتری به خود گرفت بنحویکه در طول مدت ۸ سال، یک هزار و ۲۳ روستا با هزینه ای بالغ بر ۱۱۹۰ میلیارد تومان برخوردار از گاز شدند و هم اکنون مجموع روستاهای گازدار استان به ۲۰۸۰ روستا رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۸ سال گذشته ۲۱۲ هزار انشعاب در مناطق مختلف استان نصب شده است، گفت: با اجرای این عملیات بزرگ در قالب پروژه بند «ق»، ۴۵۰ هزار مشترک جدید به مجموع مصرف کنندگان گاز طبیعی اضافه شده است و هم اکنون گیلان دارای یک میلیون ۱۵۲ هزار مشترک گاز طبیعی می باشد.

حسین اکبر با اشاره به مصرف حدود ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز مشترکین گیلانی در سال گذشته اظهار داشت: گیلانیان حدود ۳ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهند ولی مصرف کننده ۴ درصد از گاز کشور می باشند که از دلایل آن می توان به توسعه بیشتر گازرسانی در گیلان نسبت به متوسط کشوری و همچنین وضعیت آب و هوایی و جغرافیایی استان اشاره نمود.

مدیرعامل گاز گیلان از ادامه روند گازرسانی به ۶۸ روستای صعب العبور و کوهستانی گیلان خبر داد و گفت: با گازدار شدن این روستاها، عملا توسعه گازرسانی در گیلان به پایان خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بزرک رسانه های گیلان در زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در جامعه، از همه اهالی محترم رسانه درخواست کرد تا با اطلاع رسانی مبادی ارتباطی شرکت گاز بویژه مبادی الکترونیک شرکت گاز بویژه نرم افزار موبایلی، ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه مشترکین، زمینه کاهش همه گیری بیماری منحوس کرونا را فراهم نمایند.

حسین اکبر همچنین نقش خبرنگاران و رسانه ها را در زمینه آموزش مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی و کاهش حوادث بی بدیل عنوان کرد و گفت: در سال جاری یازده مورد حادثه آتش و انفجار در استان رخ داده و متاسفانه سه نفر از گیلانیان بر اثر حوادث مرتبط با گاز جان خود را از دست داده اند که به امید خدا این اتفاقات ناگوار با همکاری و آگاهی بخشی اصحاب رسانه به حداقل خواهد رسید.

لازم به توضیح است که به علت شیوع گسترده موج پنجم کرونا در گیلان، برنامه دیدار مدیرعامل و همچنین اعضای هیئت مدیره شرکت گاز با خبرنگاران با حضور ۵ نفر از اصحاب رسانه که در حوزه های مختلف که بیشترین اخبار و اطلاعیه مرتبط با گاز را منعکس کردند برگزار شد و در پایان از آنان بجهت همکاری مستمر در انتشار اخبار و اطلاعیه های مربوط به گاز تجلیل بعمل آمد.

در این دیدار ۵ تن از اصحاب رسانه آقایان محمد اسماعیل لطفی دیبا، حامد جلالی و حسن سامری از روزنامه های فضیلت، کلید و پایگاه خبری تحلیلی اسرار امروز به ترتیب با بازنشر ۸۲ و ۹۳ خبر و اطلاعیه و تحلیل محتوایی اخبار، همچنین خانم ها عادلی و غلامپور از پایگاه خبری تحلیلی لیجار و هفته نامه اعتبار کهن هر کدام با انعکاس ۷۰ و ۴۲ مطلب مرتبط با گاز استان گیلان، به عنوان فعال ترین رسانه های استان حضور داشتند.