همایش نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق در شهرستان رودبار برگزار شد
همایش نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق در شهرستان رودبار برگزار شد

ایده آل خبر _همایش آموزشی نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق با حضور سردار صحراپور معاون امور استانهای مرکز بسیج وزارت نیرو ، مهندس کشاورز معاون حوزه بسیج شرکت توانیر ، مهندس زربخش از شرکت ساتپا ، ادارات ، دهیاریها و بخشداریها ، سپاه پاسداران و بسیج کارمندان استان و شهرستان رودبار […]

ایده آل خبر _همایش آموزشی نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق با حضور سردار صحراپور معاون امور استانهای مرکز بسیج وزارت نیرو ، مهندس کشاورز معاون حوزه بسیج شرکت توانیر ، مهندس زربخش از شرکت ساتپا ، ادارات ، دهیاریها و بخشداریها ، سپاه پاسداران و بسیج کارمندان استان و شهرستان رودبار ، اعضای هیئت مدیره ، معاونین و مدیران ارشد شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ، به همراه مدیران و جمعی از کارکنان امورهای توزیع برق در یکی از سالن های این شهرستان ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار شد .

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق گیلان ،سردار صحراپور معاون امور استانهای مرکز بسیج وزارت نیرو با بیان اینکه مصرف بی رویه یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما است، اظهار داشت:در خصوص مصرف در کشور دچار ضعف هستیم ، امروزبه دلیل تغییر در سبک زندگی ، از ساده زیستی دور شده ایم و با افزایش تجملات ، اسراف وارد زندگی ما شده است و باید با ترویج ساده زیستی جلوی هرگونه اسراف در جامعه گرفته شود.

سردار صحراپور با اشاره به اینکه ساختار مصرف صحیح در مکان های عمومی نیز وجود ندارد افزود : متاسفانه درفروشگاه های بزرگ ، ساختمان‌ها ، ادارات ، اماکن مقدس و مساجد نیز در حوزه مصرف انرژی برق اسراف می شود و با توجه به تاکید آموزه های دین اسلام در خصوص حرام بودن اسراف ، می بایست فرهنگ صحیح مصرف در بخش های مختلف کشور نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو تلاش می کند با مدیریت صحیح امکانات این وزارتخانه ، پایداری شبکه برق را تامین نماید گفت : کاهش تنها یک درصد تلفات برق در کشور مزایایی همچون ؛ کاهش سالیانه ۶۶۰ میلیون لیتر مصرف نفت وگاز، کاهش ۱۷ هزار تن سایر آلاینده های محیطی ، صرفه جویی سالانه ۴۶۰ میلیون دلار سوخت را به دنبال دارد.

معاون امور استانهای مرکز بسیج وزارت نیرو با اشاره به اینکه بسیج نیروی مردمی و مخلص است ، درخصوص نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق خاطرنشان کرد:بسیج در تمامی صحنه های کشور حضور دارد و هرجا کشور به مشکلی برخورد نماید برای رفع آن بسیج حضور موفق و فعال داشته است و در حوزه ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق ، انتقال فرهنگ مدیریت صحیح مصرف به نسل های آینده وجلوگیری از اسراف نیز بسیج می تواند نقش اساسی داشته باشد.

سپس مهندس میری نرگسی قائم مقام مدیرعامل در امور توزیع برق شهرستانها و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت قمر بنی هاشم (ع) شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اظهار داشت : این همایش برای نخستین بار در شهرستان رودبار به اهتمام سازمان بسیج کارمندان استان گیلان وبسیج کارمندان شهرستان رودبار در راستای نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه برق برگزار می‌شود و هدف آن استفاده از توانمندی های بسیج در اشاعه فرهنگ صحیح مصرف انرژی برق می باشد .

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج حضرت قمر بنی هاشم (ع)افزود:متاسفانه مصرف انرژی برق در ایران سه برابر استانداردهای جهانی است که می توان با مدیریت صحیح مصرف انرژی و اصلاح رفتارهای مصرفی آن را کنترل کرد.

وی خاطرنشان کرد: رشد و بالندگی صنعت برق آسایش و رفاه مردم را به دنبال دارد و برای پایداری شبکه های برق می بایست فرهنگ مدیریت صحیح مصرف انرژی برق در جامعه نهادینه شود.

تامین برق کشوروحفظ پایداری شبکه های توزیع برق ، خصوصا در فصول گرم سال و در زمان اوج مصرف برق ، مستلزم سرمایه گذاری و کار مضاعف است و هزینه های زیادی را نیز به دنبال دارد همچنین حفظ و نگهداری نیروگاه های تولید و شبکه های توزیع برق نیز نیازمند صرف هزینه است و مدیریت مصرف بهینه انرژی برق ضمن کمک به پایداری شبکه های برق ، از هدر رفت منابع کشورنیز جلوگیری نموده و هزینه های تولید و توزیع این انرژی پاک را کاهش می دهد .

مهندس میری نرگسی با اشاره به نقش بسیج در ترویج فرهنگ مصرف بهینه انرژی برق خاطرنشان کرد:بسیجیان به دلیل آنکه از قشر مردم بوده و روحیه جهادی دارند ، می توانند پیام های مدیریت صحیح مصرف برق را در بین آحاد مردم ترویج و گسترش دهند وبسیج به عنوان نهادی مقدس می تواند انتقال دهنده فرهنگ مصرف بهینه در جامعه و نهادینه کردن آن باشد.

در خاتمه نیز به ۱۰ نفر از افراد حاضر در سالن به جهت پاسخگویی به سوالات به قید قرعه هدایایی از سوی مدیریت توزیع برق شهرستان رودبار اهدا ء شد