همه مراکز واکسیناسیون در سطح گیلان آماده اجرای دور جدید تزریق واکسن می شوند
همه مراکز واکسیناسیون در سطح گیلان آماده اجرای دور جدید تزریق واکسن می شوند

رشت_ایده آل خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر تکمیل اجرای دز دوم واکسیناسیون به کسانی که دوز اول را دریافت کرده اند، گفت : تمامی مراکز واکسیناسیون گیلان باید آماده اجرای دور جدید تزریق واکسن به گروه های سنی مربوطه شوند.

به گزارش ایده ال خبر ، به نفل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان ( و ب د ا)؛ دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه که امروز ، دوشنبه برگزار شد ، اظهار داشت : همه شهرستان های گیلان باید آمادگی لازم برای آغاز واکسیناسیون گروه های سنی جدید را داشته باشند تا با تخصیص واکسن در آینده نزدیک، روند واکسیناسیون به نحو مطلوب ادامه یابد.

وی با بیان اینکه تعداد افرادی که در دوره جدید پیش رو واکسن دریافت خواهند کرد بسیار بیشتر از دوره قبل ( گروه سنی ۷۰ سال به بالا ) خواهد بود ، افزود: با توجه به نگرانی های مردم در خصوص شیوع ویروس دلتا و انتظار برای دریافت واکسن کووید ۱۹، باید آمادگی های لازم از همه جنبه ها مانند محیط فیزیکی مناسب برای اجرای واکسیناسیون را داشته باشیم‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان یاد آور شد : در حال حاضر انجام تزریق دز دوم واکسن به کسانی که دز اول را دریافت کرده بودند در تمامی شهرستان ها در حال انجام می باشد.

دکتر حیدرزاده در خاتمه با بیان اینکه گیلان جزو استان های موفق کشور در اجرای واکسیناسیون می باشد، تاکید کرد : انتظار می رود با آغاز واکسیناسیون گروه های جدید هم، چنین عملکرد مثبتی در سطح شهرستان های استان اجرا شود.