هیچ کارفرمایی افراد ماهر را کنار نمی گذارد/ مهارت آموزی امنیت شغلی را در پی دارد
هیچ کارفرمایی افراد ماهر را کنار نمی گذارد/ مهارت آموزی امنیت شغلی را در پی دارد

رشت_ایده آل خبر_ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت : کارفرمایان برای حفظ نیرو های ماهر خود امتیازاتی در نظر می گیرند که بر معیشت این افراد تاثیر گذار است و نهایتا امنیت شغلی مورد تاکید دولت سیزدهم را نیز تامین خواهد.

به گزارش ایده آل خبر  به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، طی آیینی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی رشت با حضور سیاوش آقاجانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان افتتاح شد.

آقاجانی در حاشیه این آیین گفت: مهارت افزایی و کارآفرینی از موضوعات مهم و تاثیر گذار در جذب و صیانت از نیروی کار هستند.

وی با بیان این که فرد ماهر بیکار نمی ماند تصریح کرد: افراد ماهر سرمایه های بنگاه های اقتصادی محسوب می شوند و هیچ کارفرمایی حاضر نیست این افراد را به راحتی از دست دهد.

آقاجانی اضافه کرد: کارفرمایان برای حفظ نیرو های ماهر خود امتیازاتی در نظر می گیرند که بر معیشت این افراد تاثیر گذار است و نهایتا امنیت شغلی مورد تاکید دولت سیزدهم را نیز تامین خواهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در ادامه گفت: موضوع دانش بنیان نیز در کنار داشتن مهارت به نتیجه می رسد.

آقاجانی تصریح کرد: دانش به تنهایی نمی تواند کار عملیاتی انجام دهد و اگر اهل دانش و مهارت در کنار هم قرار گیرند منجر به  ایجاد مشاغل پایدار و ارزش افزوده خواهند شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در پایان با اشاره به ظرفیت های اداره کل در حوزه کارآفرینی گفت: اداره کل می تواند از طریق مراکز مشاوره آفرینی، شتابدهنده ها، فضای کار مشترک و… جهت توسعه کارآفرینی و مهارت افزایی، به مراکز آموزشی و دانشگاه های استان کمک کند.

گفتنی است در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی با شناسایی نیازمندی های بازار کار و متناسب با استعداد افراد آموزش های لازم ارایه می شود.