واقفان با مال خود جهاد می کنند/ وجه اشتراک شهدا و واقفان تلاش برای حفظ اسلام است
واقفان با مال خود جهاد می کنند/ وجه اشتراک شهدا و واقفان تلاش برای حفظ اسلام است

رشت - ایده آل خبر, حجت الاسلام «ستار علیزاده»، در نخستین روز از دهه وقف در مراسم ادای احترام کارکنان اوقاف گیلان به مقام شهدا در گلزار شهدای رشت گفت: وقف جهاد در راه خداست.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف گیلان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار کرد: پیام آغاز نخستین روز هفته وقف در جوار شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم پاسداشت میراث شهدا و سپاسگذاری از درس امانتداریست که از شهدا آموختیم.
وی با اشاره به نامگذاری نخستین روز از دهه وقف به نام وقف و رسانه گفت: وقف و امام زادگان بهترین رسانه اند چرا که پیام حقیقت دین و راه رستگاری به بشریت را می آموزند.
علیزاده تاکید کرد: قرآن کریم هم با ظرفیت عظیم معنوی و فرهنگی که برای بشریت فراهم می‌کند رسانه ای عظیم است.
وی اذعان داشت: شهدا با مجاهدت در راه خدا و گذشتن از همه هستی و جان خود در راه اسلام به دنبال اعتلای فرهنگ دینی و قرآنی و به ارمغان آوردن رفاه و آسایش و کرامت بشری برای مردم دنیا بودند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد: وجه اشتراک شهدا و واقفان تلاش برای حفظ اسلام، مکتب اهل بیت و بازگرداندن کرامت بشری به جایگاه اصیل خود است.
وی در ادامه با بیان اینکه امام زادگان نیز مردم را به رشد مادی و معنوی دعوت می کردند، گفت: شهدا به عنوان رساترین رسانه عصر، شعارشان همراهی با ولی خدا برای رسیدن به رستگاری است.
علیزاده خاطرنشان ساخت: واقفان مانند شهدا که با جان خود جهاد کردند به ندای قرآن لبیک گفتند و با مال خود جهاد کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با تاکید بر ضرورت تداوم راه شهدا برای بقای ارزشها، گفت: جهاد امروز ما خدمت خالصانه به مردم است.