پیام تبریک شهردار رشت به مناسبت عید قربان
پیام تبریک شهردار رشت به مناسبت عید قربان

پیام تبریک شهردار رشت به مناسبت عید قربان

ایده آل خبر _به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل، دکتر ناصر حاج محمدی طی پیامی فرارسیدن عید قربان را به شهروندان تبریک گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

روز دهم ذی‌الحجه برابر است با یکی از اعیاد بزرگ ما مسمانان که نشانه سربلندی حضرت ابراهیم در امتحان الهی بوده و از این نظر این عید سعید برای مسلمانان به ویژه شیعیان ایران و جهان از اهمیتی والا برخوردار است.

فلسفه عید قربان، قربانی کردن هواهای نفسانی در پیشگاه باریتعالی است تا انسان پاک تر نزد خدای خود بازگردد.

ما شیعیان روز نهم ذی‌الحجه که روز عرفه است با خواندن دعای عرفه برای عید قربان مهیا می شویم و با ادای دین خود به جامعه با قربانی کردن، توزیع غذای نذری، کمک به ایتام و نیازمندان و انجام کارهای خیر و حسنه تلاش می کنیم تا هر چه بیشتر به پاکی روح و طراوت ذهن برسیم.

ضمن تبریک به همه همشهریانم برای فرا رسیدن این عید بزرگ، از خداوند منان مسئلت دارم تا نذر همه شهروندان ما مورد پذیرش و قبول حضرت حق قرار بگیرد و انجام اعمال حسنه و نیکوی آنها هر چه بیشتر در جامعه تعمیق و گسترش یابد.

معاونت خدمات شهری شهرداری رشت نیز همگام با شهروندان برای تسهیل فرآیند انجام نذورات مردمی با تدابیری که اندیشیده مکانهایی را تعیین کرده تا ضمن جلوگیری از فروش دام زنده در سطح شهر، در هماهنگی با مرکز بهداشت و دامپزشکی استان در کشتارگاه جاده سراوان به خدمات دهی به شهروندان خیر، نیکوکار و خداجو پرداخته شود.

امیدوارم روز و روزگار همواره به کام همشهریانمان خوش باشد.

 ناصرحاج محمدی
      شهردار رشت