پیام شهردار رشت به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی
پیام شهردار رشت به مناسبت سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی

دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت گفت.

ایده آل خبر _به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت طی پیامی سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی را تسلیت گفت. متن پیام بشرح ذیل می باشد:

به نام خدا

یازدهم آذر ماه دیگر فرا رسیده است، گیلانیان به خوبی این روز را می شناسند؛ چون یادآور تلاشها و مجاهدتهای مردی است جنگلی نام که در دوره‌ای حساس از تاریخ ایران زمین، پرچم مبارزه با استبداد، استقلال طلبی و آزادی را از جنگلهای گیلان برافراشته کرد.

به یقین اگر فریبکاریهای دشمنان‌ این‌ آب و خاک نبود، این بزرگمرد تاریخ گیلان زمین می توانست گستره دولت مردمی خود را به سراسر ایران بکشاند و سراسر ایران را از یوغ استبداد برهاند.

در سالگرد شهادت این مرد بزرگ، برنامه های مختلفی در سراسر ایران به ویژه گیلان و رشت برگزار می شود که به یقین بزرگداشت «میرزا کوچک خان جنگلی» تلاش ارزنده فرزندان این سرزمین برای زنده نگه داشتن روح بلند آزادگی، مبارزه‌ و مقاومت در برابر بیگانگان است.

اینجانب با قلبی آکنده از احترام به بزرگان و مفاخر گیلان سالروز شهادت مبارز وطن میرزا کوچک جنگلی را گرامی داشته و به سهم خود به این بزرگمرد تاریخ گیلان و شهرمان ادای دین می کنم.

ناصر حاج محمدی

شهردار رشت