پیام فرمانده سپاه قدس گیلان به مناسبت روز پزشک
پیام فرمانده سپاه قدس گیلان به مناسبت روز پزشک

رشت - ایده آل خبر - فرمانده سپاه قدس گیلان در پیامی روز پزشک و یاد و خاطره حکیم و دانشمند ابوعلی سینا را گرامی داشت.

 

به گزارش ایده آل خبر – در پیام سردار محمد عبدالله پور آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
“يا من اسمه دوا و ذكره شفاء”

تاريخ پر فراز و نشیب ايران اسلامي از وجود مفاخر، دانشمندان و اندیشمندان بزرگ علمي و فرهنگي مالامال بوده و مردان نامي اين سرزمين همواره در جهان شهره خاص و عام بوده اند و در این میان شيخ الرئيس ابوعلي سينا نابغه بزرگ مشرق زمين از آن جمله انسان هاي حكيم، طبيب، فيلسوف و انديشمند بود که طبابتش در میان سایر اطبا نظیر نداشت تا جایی که یافته ها و دانسته های علمی این دانشمند نستوه، امروزه چراغ راه بسیاری از اطبا و پزشکان است.

اول شهریور ماه که زادروز این حکیم حاذق و تواناست به عنوان “روز پزشک” نامگذاری شده است و این فرصتی برای یاد کردن از سپیدجامگانی‌ست که با مجاهدت و ایثارشان جانی تازه به جامعه می بخشند و نهال امید را دوباره در دل آدمی زنده می کنند.

و امروز که جهان و به تبع آن‌ کشور عزیزمان ایران تحت تاثیر ویروس مرموز و خطرناکی به نام کرونا قرار گرفته، کار مدافعان عرصه سلامت بس سنگین، حساس، خطیر و حیاتی است. سربازانی که امروز در خط مقدم مبارزه با کرونا جان خود را در کف دست گذاشته و برای حفظ جان و سلامت مردم و جامعه خود را به خطر می اندازند و چه بسا بسیاری از این عزیزان در این راه شهید می شوند.

بنابراين، امسال روز پزشک را در حالی گرامی می داریم که از ابتدای همه گیری و شیوع ویروس منحوس کرونا تاکنون، جامعه پزشکی و کادر درمان کشور همگام با تمامی خانواده مدافعان سلامت کشور، پای کار در سنگر سلامت بوده و با آمادگی حداکثری در مقابله با این پدیده شوم،کوشش گسترده ای را در تسری بهداشت و درمان برای آحاد جامعه به کار بسته اند تا همچون همیشه پیام آور سلامتی در اقصی نقاط ایران اسلامی بویژه گیلان عزیز باشند.

اينجانب ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه حزن و اندوه محرم و ایام سوگواری شهادت جانگداز سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، ياد و خاطره شهدای عرصه سلامت و بویژه اولین شهیده عرصه سلامت کشور در گیلان را گرامی می دارم و روز پزشک را به همه پزشكان، پیراپزشکان، دانشجويان پزشكي و پرستاران ، كاركنان بيمارستانها و درمانگاه ها و بطور کلی مدافعان عرصه سلامت و کادر درمان در استان تبريك عرض نموده و سربلندي، سرافرازي و بهروزي روزافزون همه این عزیزان را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله پور
فرمانده سپاه قدس گیلان