چهلمین مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کشور در رشت افتتاح شد
چهلمین مرکز خدمات فناوری و کسب و کار کشور در رشت افتتاح شد

رشت - ایده آل خبر - صبح امروز در مراسمی با حصور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و جمعی از مدیران ستادی و شهرستانی رشت پروژه مرکز خدمات فناوری و کسب و کار گیلان به افتتاح رسید

به گزارش ایده آل خبر – لیلا پاکیزه: دکتر نوبخت در حاشیه افتتاحیه پروژه مرکز خدمات فناوری و کسب و کار گیلان با اشاره به افتتاح سه پروژه عام المنفعه بیان داشت: امروز بزرگترین پروژه کتابخانه مرکزی شمال کشور ، افتتاح ۸۰ هزار از ۲۴۰ هزار پروژه محرومان در قالب تجلیل مرحوم مهندس تابش که خدمات ارزنده ای در کشور داشت و اخرین و حسن خطاب پروژه های امروز افتتاح مرکز خدمات فناوری و کسب و کار گیلان بوده است که امروز به افتتاح رسید.

وی افزود: امید است این مرکز خدمات ارزنده ای برای مردم این شهر داسته باشد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این پروژه افزایش عمق داخلی سازی و توسعه فناوری با استفاده از فناوری جدید در کشور را یکی از مهمترین برنامه های سازمان صنایع کوچک برشمرد و گفت: در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی توجه به شرکت های دانش بنیان و تقویت شرکت های دانش بنبان از اساسی ترین برنامه های ماست.

وی افزود: در سطح کشور بیش از ۶۴۰ شرکت مشاور فناور وجود دارد و این مرکز خدمات فناوری و کسب و کار گیلان چهلمین مرکز خدمات فناوری در سطح کشور است که با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان به افتتاح و بهره برداری رسید.

علی رسولیان تصریح کرد: در این مراکز شرکت های دانش بنیان مستقر یافته اند شرکت هایی که با حضور جوانان نخبه زمینه لازم برای توسعه فناوری را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از راه اندازی کلینک های کسب و کار در مراکز فناوری استانها خبر داد و گفت: این کلینک ها با استخدام ۵۰۰مشاور در راستای فعال سازی کسب های راکد و تعطیل شده فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: طی سال جاری در سطح استانها نیز پس از ارزیابی واحدهای راکد و با حمایت ستادهای تسهیل کننده همچون بانک ها برآنیم تا ۱۶۰۰ واحد راکد و نیمه فعال را مجددا احیا و فعال نماییم.

شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان با احداث مرکز خدمات فناوری و  کسب کار در زمینی به مساحت سه هزار و ۸۵۳ متر مربع با مبلغ تمام شده ۱۹۰هزار میلیارد ریال از محل اعتبار ملی ، استانی و داخلی در شهر رشت مرکز اقدام به تقویت و توسعه صنایع خرد ، متوسط و شرکت های دانش بنیان نموده است.

گفتنی است ، ۳۶شهرک و ناحیه صنعتی در گیلان وجود دارد که ۳۳شهرک و ناحیه در دست بهره بردار است .
حدود سه هزار واحد صنعتی در گیلان فعال است.