کاهش تماس افراد راهکار کنترول ویروس در وضعیت کنونی است
کاهش تماس افراد راهکار کنترول ویروس در وضعیت کنونی است

رشت - ایده آل خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام روند صعودی مبتلایان به کووید ۱۹ در استان گفت: کاهش تماس افراد، راهکار کنترل ویروس در وضعیت کنونی است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (و ب د ا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده صبح امروز ، شنبه ضمن حضور در شهرستان آستارا ، در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در سطح گیلان، اظهار داشت : متاسفانه روند موارد سرپایی و موارد بستری در استان صعودی است و این روند در اوج قرار دارد.

وی افزود : رعایت نکردن اعمال محدودیت ها و رفت و آمدهای غیرضروری در کنار کاهش استفاده از ماسک باعث شد که اوج گیری کرونا در استان را شاهد باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه راهکار کنونی، کنترل ویروس در مراقبت و ایزوله کردن بیمارها است ، گفت: تمام تلاش ما باید در این مسیر در کنار افزایش سرعت واکسیناسیون، کاهش میزان تماس افراد با یکدیگر باشد به طوری که همه افرادی که کوچکترین علائم سرماخوردگی را داشته باشند، مبتلا به کرونا فرض کرده و ایزوله شوند.

دکتر حیدرزاده تصریح کرد : سردرد، آبریزش بینی، گلودرد و سرگیجه از جمله علائمی هستند که نشاندهنده بروز بیماری کرونا است.

وی در پایان با اشاره به فعالیت تیم های متعدد واکسیناسیون در سراسر استان گیلان ، اظهار داشت : فرایند واکسیناسیون در گروه های سنی هدف در سطح استان با سرعت در حال انجام است و امیدوار هستیم با همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی از موج جدید کرونا عبور کنیم.