کمیته انقلاب اسلامی برای حفظ امنیت ایران اسلامی تشکیل شد
کمیته انقلاب اسلامی برای حفظ امنیت ایران اسلامی تشکیل شد

ایده ال خبر – محمد حسین واثق کارگرنیا – 🖊۲۳ بهمن مصادف با سالروز تشکیل نهاد کمیته به فرمان مستقیم حضرت امام خمینی ( ره) برای من و تمامی دوستان بزرگوارم که سالها در این کسوت مشغول خدمت بوده اند یادآور خاطرات فراوانی است. کمیته انقلاب اسلامی ایران به عنوان نخستین نهاد پس از پیروزی […]

ایده ال خبر – محمد حسین واثق کارگرنیا – 🖊۲۳ بهمن مصادف با سالروز تشکیل نهاد کمیته به فرمان مستقیم حضرت امام خمینی ( ره) برای من و تمامی دوستان بزرگوارم که سالها در این کسوت مشغول خدمت بوده اند یادآور خاطرات فراوانی است.

کمیته انقلاب اسلامی ایران به عنوان نخستین نهاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به فرمان امام راحل با حضور مردان و زنانی بی ادعا و مخلص ، در شرایطی که به واسطه پیروزی انقلاب جامعه در فضایی خاص و تحرکات دشمنان از هر سو امنیت نظام و ملت را تهدید میکرد، با تکیه بر اراده الهی و فرمان پذیری از پیر مرادشان حضرت امام خمینی ( ره) و با تمام فراز و نشیب هایی که وجود داشت برای حفظ امنیت ایران اسلامی تشکیل شد.

گشت های شبانه روزی جهت امنیت شهرها و روستاها ، مقابله با ضد انقلاب و اشرار ، مبارزه با عاملین فساد، برخورد با قاچاقچیان و…. از جمله وظایفی بود که نیروهای مخلص کمیته شبانه روز برای انجام آن با صلابت گام برمی داشتند و شهید می دادند، تا حتی لحظه ای امنیت و آسایش مردمان سرزمینشان از سوی دشمنان و فرصت طلبان مورد تهدید قرار نگیرد.

نیروهای کمیته حضور و خدمت در این نهاد را همواره توفیقی از جانب باریتعالی می دانستند و حال که سالها از ادغام آن با سایر نیروهای خدوم شهربانی و ژاندارمری می گذرد ، یاد و خاطره حضور در کمیته را فراموش نکرده ایم و چه بسیارند نیروهای جانفشانی که در لباس مقدس کمیته و در طی این مسیر پر مخاطره برای دفاع از آب و خاک و ناموس میهن به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

سیزده سال خدمت صادقانه این نهاد انقلابی در تاریخ ایران اسلامی همواره به یادگار باقی خواهد ماند و در سالروز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی ایران ، یاد و خاطره تمامی شهدای کمیته و رشادت های مردان و زنان کمیته ای در حفظ امنیت و دفاع از آرمان های انقلاب را گرامی می داریم و اعلام می کنیم ؛ حال که به اقتضای شرایط هر کداممان در لباس و جایگاهی دیگر مشغول خدمت به این آب و خاک مقدس هستیم ، همواره خود را خدمتگزاران نظام مقدس اسلامی و مطیع و سرباز ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای عزیز می دانیم و هرگاه که به حضورمان در عرصه ای نیاز باشد باز هم با سربند یاحسین ( ع) برای جانفشانی و ادای دین به ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی آماده ایم .

محمد حسین واثق کارگرنیا