کیفیت واحدهای مسکونی حائز اهمیت بوده و می بایست سر لوحه کارها قرار گیرد
کیفیت واحدهای مسکونی حائز اهمیت بوده و می بایست سر لوحه کارها قرار گیرد

رشت - ایده آل خبر - صبح امروز دکتر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مهندس سهرابی معاون امور مسکن شهری، مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ومهندس بابایی معاون مسکن شهری بنیادمسکن گیلان از عملیّات اجرایی پروژه‌های فاز 5 پروژه حضرت فاطمه الزهرا ( 60 واحدی ) رشت، و طرح اقدام ملی مسکن ( 627 واحدی رشت و 36 واحدی بندرانزلی) بازدید نمود.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان- در این بازدید‌ها مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گزارش کاملی از روند اجرایی هر پروژه به صورت جداگانه ارائه کرد و گفت: اجرای با کیفیت کار در کمترین زمان از اهداف اصلی بوده و در این زمینه تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست.

وی در خصوص پروژه ۶۲۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن رشت گفت: این پروژه ۶۲۴ واحدی در زمینی به مساحت ۹۴۴۱۸ متر مربع در ۱۴ بلوک طراحی و بصورت بنیاد ساخت در حال احداث می باشد. وی افزود: در طرح نهضت ملی مسکنمسکن تعداد ۱۵۷۴ واحد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اختصاص یافت و تاکنون ۵۶ قطعه در ۱۰ شهر (کیاشهر-لنگرود- صومعه سرا-رودسر-بندرانزلی-رشت-شفت-ماسال-سیاهکل-مرجقل) از اداره راه و شهرسازی استان تملک گردید.

دائمی در بازدید از فاز ۵ پروژه حضرت فاطمه الزهرا رشت گفت: این پروژه در زمین به مساحت ۲۸۸۰ متر مربع با مسحات زیربنای ۹۱۴۸ در ۶ بلوک ۵ طبقه ( ۶۰ واحد) در حال احداث است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به پیشرفت مطلوب پروژه ۳۶ واحدی بندرانزلی افزد: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۸۸۷ متر مریع با زیربنیا کل پروژه ۵۰۰۰ مترمریع به صورت ۶ طبقه روی پیلوت احداث میگردد.


در ادامه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، طرح ها ملی مسکن را یک طرح ارزشمند دانست و افزود: برنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حداقل قیمت این واحدها در اختیار متقاضیان قرار گیرد و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح بسیار بزرگ و کم نظیر در حوزه ساخت مسکن شهری بتوانیم خدمت خوبی به اقشار کم درآمد ارائه دهیم. ، دکتر نیکزاد طرح ها ملی مسکن را تدبیری مناسب برای ایجاد تعادل نسبی در اقتصاد دانسته و گفت: باید تلاش شود عملیات مربوط به مسکن و طرح‌های ملی مسکن به سمتی برود که بخش تشریفاتی مسکن از بین برود و شاهد نقطه تعادل در اقتصاد کلان باشیم تا مسکن نیز جایگاه خود را پیدا کند. دکتر نیکزاد اظهار داشت در اجرای پروژه ها کیفیت حائز اهمیت بوده و می بایست سر لوحه کارها قرار گیرد. علیرغم دیدن کمیت ،کیفیت باید رکن اصلی اجرا ها باشد و آنرا ملاک کار دانسته بطورجدی آن را در نظر داشته باشند.وی افزود :سه عامل اصلی در اجرای پروژه ها را که نیازمند کنترل و پیگیری می باشد ،شامل کیفیت درکار و سرعت در انجام و قیمت تمام شده اعلام نمود. در پایان بازدید دکتر نیکزاد با تجلیل از خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در اجرای پروژه های طرح اقدام ملی ، نكات لازم برای تسریع در کار را تشریح کرد