گازرسانی به روستاهای فومن به اتمام رسید
گازرسانی به روستاهای فومن به اتمام رسید

با بهره برداری از پروژه گازرسانی به دو روستای سقیبن و کوره خرم، ۱۰۸ خانوار روستایی شهرستان فومن از نعمت گاز برخودار شدند.

ایده آل خبر _به گزارش روابط عمومی گاز گیلان – در هفته دولت ۹۸ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، فرماندار فومن و مسئولین استانی و شهرستانی پروژه گازرسانی به روستاهای سقیبن و کوره خرم شهرستان فومن به بهره برداری رسید.

در این مراسم سید علیرضا میرباقری رئیس بهره برداری شهرستان های شرکت گاز استان گیلان گفت: برای گازرسانی به روستای صعب العبور و کوهستانی سقیبن و کوره خرم در مجموع بالغ بر ۶ میلیارد و هفتصد میلیون ریال هزینه شده است.

وی ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این طرح اظهار نمود: بحمدالله با گازدار شدن این روستا، همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار فومن بهره مند از گاز طبیعی شده و عملاً کار گازرسانی در این شهرستان به اتمام رسیده است.

میرباقری اظهار داشت: با افتتاح این طرح تعداد روستاهای بهره مند از گاز در فومن به ۱۳۴روستا و درصد بهره مندی روستایی شهرستان به ۹۹٫۸درصد رسیده است.

رئیس بهره برداری شهرستان ها در پایان با بیان اینکه هم اکنون تمام شهرها و ۲۰۱۵ روستای گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند گفت: شرکت گاز تمام تلاش خود را برای گازرسانی به روستاهای باقیمانده استان که قابلیت گازرسانی را دارند، به کار بسته است.

در پایان این مراسم مشعل گازرسانی به ۲ روستای سقیبن و کوره خرم شهرستان فومن توسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برافروخته شد.