۲۴ پروژه آبفای گیلان بهره برداری شد
۲۴ پروژه آبفای گیلان بهره برداری شد

رشت - ایده آل خبر - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان گفت: با اعتباری بیش از ۵۸۱ میلیارد ریال، ۲۴ پروژه بطور همزمان در گیلان بهره برداری شده است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در سومین روز از هفته دولت با حضور استاندار گیلان و جمعی از مقامات و مسئولان شهرستان رضوانشهر وخانواده های معظم شهدا در سایت بیجار کن این شهرستان ۲۴پروژه آبفای گیلان بطور همزمان در ۱۲شهرستان افتتاح شد .

براساس این گزارش در آیین بهره برداری این پروژه ها سید محسن حسینی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با گرامیداشت هفته دولت و برشمردن یاد و خاطرات شهیدان رجایی و باهنر با ارائه گزارشی گفت: در استان گیلان بیش از یک میلیون و ۸هزار نفراز آحاد خانوارتحت پوشش قرار دارند ،که از این جمعیت۷۵۰ هزار خانوار شهری و ۳۲۸ هزار خانوار روستایی هستند .

وی افزود:در مناطق شهری ۹۹.۹۶درصد ودر مناطق روستایی ۷۷.۴۸درصد از آب آشامیدنی سالم برخودار ند.

وی با اشاره به منابع تامین آب استان اضافه کرد: منابع تامین آب استان شامل ۵۸% آب های سطحی از محل سد ها و رودخانه ها است و ۳۴ درصد از محل چاه ها و ۸ درصد از محل چشمه در مناطق مختلف استان بهره می گیرد.

مدیرعامل آبفای گیلان با توجه به خشکسالی و کمبود منابع آبی گفت: تابستان امسال علی رغم خشکسالی و تنش آبی در ۳۳۴ روستا، پایداری آب در استان شرایط مناسبی داشت و در ۱۲۱ روستا با تانکر آبرسانی شد که جا دارد از همکاری فرمانداران بخشداران و دیگر مسئولان تشکر و قدردانی کنم.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به پروژه های هفته دولت که به ارزش ۵۸۱ میلیارد ریال تقدیم مردم استان شد تصریح کرد: این پروژه ها شامل: اصلاح و توسعه شبکه های آب و فاضلاب، ایستگاه های پمپاژ آب و ایستگاه پمپاژ فاضلاب ، مخازن ذخیره ، تجهیز چاه و بهسازی چشمه می باشد.

وی همچنین افزود : هدف نهایی در بهره برداری از سایت بیجارکن در رضوانشهر ، تامین آب ۱۹ روستا با جمعیت ۷هزار و۶۴۰,نفر می باشد که باید ۲ حلقه چاه حفر شود و ۲ هزار و یکصد مترمکعب مخزن ساخته شود و همچنین ۲ باب ایستگاه پمپاژ احداث و ۱۸۰ متر لوله گذاری انجام شود.

مهندس حسینی در ادامه گفت: هم اکنون مخزن ۲ هزار مترمکعبی زمینی و مخزن ۱۰۰ مترمکعبی هوایی و ۱ باب ایستگاه پمپاژ اجرا شد و ۱ حلقه چاه نیز به بهره برداری رسید و پروژه آبرسانی به روستای چکچه پشت با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

وی در پایان یادآور شد: قراردادی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان برای آبرسانی به ۶ روستای دیگر در حال انجام است که با بهره برداری از آن ۳۱۳۲ نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

همچنین دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفته دولت، از مجموعه آبفای گیلان جهت افتتاح پروژه هایی که در راستای عمران و آبادانی و ارائه خدمات به مردم در هفته دولت و دیگر ایام سال افتتاح میکنند قدردانی نمود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: مجموع پروژه های امروز در شهرستان رضوانشهر که به صورت همزمان در سطح استان به بهره برداری می رسد را به فال نیک می گیریم که در نخستین روزهای آغاز دولت مردمی برای تعالی کشور و ایرانی قوی برای رضایت بیشتر مردم، افتتاح می شود و امید است این خدمات منشا آثار و برکات شایسته، با انگیزه وافر و تلاش بیشتر استمرار داشته باشد.