۲۵۰میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در گیلان پرداخت شد/ گیلان رتبه نخست در پرداخت تسهیلات کرونایی در کشور را دارد
۲۵۰میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در گیلان پرداخت شد/ گیلان رتبه نخست در پرداخت تسهیلات کرونایی در کشور را دارد

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان،۲۵۰میلیارد ریالبا اعلام این خبر افزود: این طرح ها عمدتاً در زمینه دوخت لباس ،قالی بافی، صنایع دستی مانند گلیم ، حصیر و البسه محلی ، رسته های مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تایپ و […]

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان،۲۵۰میلیارد ریالبا اعلام این خبر افزود: این طرح ها عمدتاً در زمینه دوخت لباس ،قالی بافی، صنایع دستی مانند گلیم ، حصیر و البسه محلی ، رسته های مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تایپ و تدوینگری ، نگهداری دام طیور به صورت خانگی می باشد.

وی با بیان اینکه تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۱۳۹۹ با معرفی ۲۸۰ طرح با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۴۶۸ نفر انجام شد ، افزود: تسهیلات پرداختی نسبت به سال گذشته تاکنون سه برابر افزایش داشته اما اعتبارات اعلام شده از طریق بانک مرکزی طی سالجاری برای پرداخت این تسهیلات در استان رشد هشت برابری داشته و تا پایان سال مبلغ قابل توجهی در این بخش نیز پرداخت می شود.

وی یادآور شد: متقاضیان می توانند برای چگونگی نحوه اخذ مجوزها در خصوص کارآفرینی به سایت اداره کل تعاون ، کار  و رفاه اجتماعی گیلان در بخش اداره توسعه کارآفرینی مراجعه کنند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان همچنین به میزان تسهیلات عشایری و روستایی نیز اشاره و بیان کرد: طی سال جاری تعداد ۳۶۸ طرح با مبلغ ۴۴۳ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۷۰۵ نفر تسهیلات پرداخت شده است.

آقاجانی اظهار داشت: طی سال ۹۹، مبلغ  ۳۲۰ میلیارد ریال برای ۱۴۲ طرح و باپیش بینی اشتغال ۲۱۳ نفر در بخش روستایی و عشایری در استان پرداخت شده  که این میزان پرداختی نسبت به  ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده این بخش برای ۱۰۴ طرح  و پیش بینی اشتغال ۴۹۲ نفر طی سال گذشته در استان نشان‌دهنده افزایش پرداخت در این تسهیلات است.

گیلان رتبه نخست در پرداخت تسهیلات کرونایی در کشور را دارد

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان در خصوص پرداخت تسهیلات حمایتی کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا گفت: طی سالجاری ۵۴  میلیارد ریال در قالب تعداد ۱۶۳ پرونده و با تثبیت اشتغال ۲۶۶ نفر پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان در رتبه نخست پرداخت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا قرار دارد، اظهار داشت:  طی سال ۹۹ برای واحدهای آسیب های دیده استان مشمول رسته های اعلام شده ۳۵۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۲۸ هزار و ۳۸ طرح و با پیش بینی اشتغال ۳۹ هزار و ۶۱۹ نفر  پرداخت شد.

آقاجانی گفت: پرداخت تسهیلات حمایتی کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا نسبت به سال گذشته به‌دلیل عدم تکمیل مدارک در سیستم بانکی و یا حجم درخواست تسهیلات کمتر بوده است.