۲۸۹ خیر مدرسه ساز در گیلان فعال هستند
۲۸۹ خیر مدرسه ساز در گیلان فعال هستند

۲۸۹ خیر مدرسه ساز در گیلان فعال هستند

‍‍ ‍‍ایده آل خبر _ به گزارش روابط عمومی نوسازی مدارس استان گیلان ،مهندس علی دقیق صبح پنجشنبه۲۳ خرداد ماه در نشست خبری با  جمعی ازخبرگزاری های استان که در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس گیلان برگزار شد ضمن تسلیت درگذشت دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، اظهار کرد: خیرین انسان ها وارسته ای هستند که عنایت خداوند سبب ورود آنها به این حوزه شده است.

وی با بیان اینکه در همه ادیان الهی در زمینه انجام کار خیر تأکید شده است، افزود: خیرین برای کسب رضایت الهی و خدمت به جامعه و مردم خدمات فراوان ارائه می دهند و می توانند الگوی فرهنگی مناسبی باشند.

 

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان در ادامه با اشاره به اینکه هر ساله روزی برای تجلیل از این خیرین در نظر گرفته شده است، گفت: امسال بیست و یکمین جشنواره تجلیل از خیران مدرسه ساز در استان گیلان ساعت ۹:۳۰ صبح روز پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه در هتل شهرزاد لاهیجان برگزار می شود.

وی با بیان به اینکه در این جشنواره از ۵۴ خیر مدرسه ساز گیلانی و غیر گیلانی تجلیل می شود، تصریح کرد: نمایشگاهی از دستاوردها و پروژه های در دست اجرا خیران برگزار می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان  ضمن تشکر از اهتمام استاندار محترم نسبت به جذب و تجلیل از خیرین گفت:با عنایت به تاکید استاندار محترم همه عوامل بسیج شده اند تا از خیرین محترم به بهترین نحو تجلیل شود.

مهندس دقیق در ادامه با اشاره به اینکه تعداد خیرین مدرسه گیلان ۱۹۳ مرد، ۶۲ زن و ۳۴ شرکت حقوقی است، بیان کرد: کل پروژه ها به بهره‌داری رسیده از ابتدای فعالیت جامعه خیرین مدرسه ساز استان گیلان ۲۵۶ پروژه در قالب ۱۱۸۹ کلاس با ۱۰۸ میلیارد تومان در قالب مشارکت و هدیه بوده است.

وی با بیان اینکه در مجموع زمین اهدایی که در سامانه مجمع خیرین مدرسه ساز به ثبت رسیده ۵۰ قطعه زمین با مساحت ۹۹ هزار و ۲۶۳ متر مربع، شش ساختمان با مساحت ۱۲۶۳ متر مربع به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان بوده است، افزود: در حال حاضر نیز ۵۴ پروژه با ۱۹۸ کلاس درس در دست ساخت است که تا سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۳۰ پروژه در قالب ۱۱۴ کلاس درس به اتمام می رسد.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به اینکه در بیست جشنواره گذشته گیلان در زمینه اجرای تعهدات خیرین مدرسه ساز استان رتبه سوم و در جشنواره بیستم رتبه اول در کل کشور را کسب کرده است، ادامه داد: این آمار نشان دهنده این است که نوسازی و مجمع خیرین مدرسه ساز گیلان با همراهی و همدلی خیرین این کار بزرگ را انجام داده اند.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت یکی دیگر از خیرانی است که به آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان کمک می کند، افزود: ۴۲ پروژه آموزشی با ۱۷۲ کلاس در پنج سال گذشته با تعهد ۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت در استان گیلان آغاز شده که تاکنون ۳۰ پروژه با ۱۴ میلیارد تومان تعهد به اتمام رسیده و ۱۲ پروژه در حال اجرا بوده که تا سال ۹۹ به اتمام می رسد.

مدیر کل نوسازی مدارس تصریح نمود: آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان گیلان تنها دستگاهی بوده که از بنیاد برکت استفاده کرده است.

مهندس دقیق به نقش مهم رسانه در انعکاس خدمات خیران مدرسه ساز در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری و همدلی همه دستگاه ها به ویژه رسانه بتوانیم در جذب حداکثری خیران در سال ۹۸ گام مهمی برداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر دو هزار و ۴۰۰ کلاس درس در استان گیلان دارای وسایل گرمایشی غیر ایمن هستند، بیان کرد: یکی از رسالت های نوسازی مدارس و دولت این بوده که طی سه سال آینده در ایمن سازی این وسایل اقدام شود.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با اشاره به مصوبه مجلس در زمینه افزایش اعتبارات نوسازی مدارس از ۲۰ درصد به ۵۰ درصد، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با این اعتبارات وسایل گرمایشی غیر ایمن را جمع آوری کنیم. در سال های گذشته پنج هزار و ۵۰۰ کلاس درس ایمن سازی شده است.

وی اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومانی به نوسازی مدارس اختصاص یافته که در زمینه پروژه های این سازمان در سال های ۹۸ و ۹۹ هزینه خواهد شد.

مهندس دقیق با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مدارس غیرایمنی تخریب، بازسازی و یا مقاوم سازی شده اند، افزود: ۴۰ درصد مدارس باقیمانده که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.