آمار مبتلایان و بیماران مشکوک به کرونا به بیش از ۴۰۰تن رسید
آمار مبتلایان و بیماران مشکوک به کرونا به بیش از ۴۰۰تن رسید

رشت - ایده آل خبر - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: آمار بیماران مبتلا به کرونا یا مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است

 

به گزارش ایده آل خبر – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: آمار بیماران مبتلا به کرونا یا مشکوک به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به بیش از ۴۰۰ نفر رسیده است.
دکتر آبتین حیدرزاده افزود: طی هفته اخیر آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان گیلان روند افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۹۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک به این بیماری در بیمارستان های گیلان بستری شده اند، اظهار داشت: هم اکنون شهرستان آستارا در این استان در مقایسه با سایر نقاط استان بدترین وضعیت را در این رابطه دارد.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم از جمله اصناف، ادارات و غیره خاطر نشان کرد: با اصنافی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می شود ضمن اینکه در اداراتی که کارمندان توصیه های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا را رعایت و از ماسک استفاده نکنند برخورد قانونی می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان بیان داشت: متاسفانه استفاده از ماسک در این استان به زیر ۶۰ درصد رسیده است و ضروری است برای پیشگیری از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی جدی گرفته شود