کشف هزار و ۵۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در رشت
کشف هزار و ۵۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در رشت

رشت - ایده آل خبر - فرمانده انتظامی گیلان گفت: هزار و ۵۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق با ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان رشت کشف شد.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از تسنیم سردار عزیزالله ملکی امروز در جمع خبرنگاران از کشف ۱۵۰ میلیارد ریال دستگاه استخراج ارز دیجیتال در رشت خبر داد و اظهار داشت: پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر فعالیت یک شرکت تولیدی در حوزه ارز دیجیتال، موضوع توسط پلیس گیلان مورد پیگیری قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان گیلان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات به‌ویژه در حوزه اقتصادی اوضاع را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند و عنوان کرد: پلیس در ایجاد امنیت و برخورد با مخلان امنیت روانی یا اقتصادی جامعه کاملاً قاطع است.
وی با بیان اینکه پس از صحت‌سنجی خبر، ماموران آگاهی به محل این شرکت تولیدی اعزام شدند بیان کرد: کارآگاهان ما در تحقیقات خود دریافتند که این شرکت تولیدی در حال فعالیت در حوزه استخراج ارز دیجیتال است.

سردار ملکی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تقریبی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را ۱۵۰ میلیارد ریال عنوان کردند افزود: پرونده قضایی برای متهمان این اقدام غیر قانونی تشکیل شده و آنها برای رسیدگی بیشتر به اتهاماتشان به دستگاه قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تشریح جزئیات بیشتر از وسایل کشف شده در این شرکت اظهار داشت: علاوه بر دستگیری ۴ نفر، دو دستگاه لپ تاپ و هزار و ۵۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال از این شرکت تولیدی کشف و ضبط شد.