تشدید نظارت و بازرسی از صنوف و اماکن پرتردد شهر رشت
تشدید نظارت و بازرسی از صنوف و اماکن پرتردد شهر رشت

رشت _ ایده آل خبر _ دکتر مسعود نوروزی- معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان و همزمانی کرونا با آنفلوآنزا، و جلوگیری از آسیب بیشتر به مردم از یکم آبان ماه، تشدید نظارت و بازرسی از صنوف و اماکن پر تردد شهر رشت در دستور کار قرار گرفت.

 

به گزارش ایده آل خبر  ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر مسعود نوروزی- معاون  فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به  موج سوم کرونا و  آمار مبتلایان اظهار داشت:  از آنجا که بسیاری از شاغلان مراکز عرضه مواد غذایی و امکن عمومی در معرض بیماری کووید ۱۹ هستند که می ‌تواند سبب انتقال بیماری شود، بر همین منظور مقررات ویژه ‌ای با فاصله‌ گذاری فیزیکی و رعایت اصول بهداشتی، در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: طی بازدید مشترک با حضور نمایندگان مرکز بهداشت استان و شهرستان رشت، اداره اماکن استان و بسیج اصناف شهرستان رشت شامگاه سوم آبان ماه،  از ۳۰  اماکن عمومی و مراکز تهیه و عرضه مواد خوردنی و آشامیدنی مورد ارزیابی قرار گرفت.
وی  گفت : پنج واحد صنفی که به تذکرات قبلی کارشناسان بهداشتی توجه نکرده بودند، به طور موقت  پلمب و از ۸ مواد غذایی مشکوک نمونه برداری شد.
معاون  فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  افزود: با بازرسی از این واحد ها بیش از ۷۰ کیلو گرم  گوشت غیر قابل مصرف( فاسد) کشف  و  معدوم  شد.
دکتر نوروزی:  از مردم خواست در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف، موضوع را به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
گفتنی است؛ در این طرح ضربتی که با دستور معاونت بهداشتی دانشگاه و با حضور  مدیر روابط عمومی دانشگاه ، معاون فنی معاونت بهداشتی و  مدیرگروه سلامت محیط و کار استان، نمایندگان اماکن در قالب سه اکیپ  عملیاتی انجام و بیش از ۳۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در اماکن عمومی بررسی  و از نزدیک بر روند اجرای این طرح نظارت شد.