ضرورت هم افزایی شورای شهر با نهاد شهرداری در راستای بهبود کیفیت زندگی شهروندان
ضرورت هم افزایی شورای شهر با نهاد شهرداری در راستای بهبود کیفیت زندگی شهروندان

رشت - ایده آل خبر - استاندار گیلان تقویت اتحاد و همدلی با هدف تسهیل امور شهروندان را تنها راهبرد موفقیت خواند و با تاکید بر اینکه لحظه‌ای از خدمت رسانی به مردم نباید از دست برود، گفت: اختلاف نظر در پیشبرد امور، منجر به معطل ماندن ارائه خدمات به شهروندان نشود و لازم است از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در جهت بهبود زندگی مردم استفاده‌ای درست و اصولی صورت گیرد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم معارفه شهردار رشت با تبریک فرارسیدن میلاد نبی مکرم اسلام و هفته وحدت، افزود: در ایام میلاد خجسته پیامبری قرار داریم که با تأسی از آموزه‌های آن اسوه حسنه، پایه های برادری در میان جوامع اسلامی تحکیم می یابد.

وی سیره پیامبر اسلام را برای جهانیان الگو و اسوه دانست و اظهار داشت: پیامبر اعظم مظهر جلوه های الهی است و پروردگار متعال نیز در سوره مبارکه قلم به خُلق نیکو آن حضرت اشاره دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان وحدت را رمز چیرگی بر مشکلات و انسجام را راه‌حل غلبه بر دشواری‌ها دانست و گفت: همه ما مسئولان در جهت رسیدگی به امور مردم باید وحدت و انسجام را سرلوحه قرار دهیم بویژه در شرایط کنونی که تنها راهبرد موفقیت، تقویت اتحاد و یکدلی با هدف تسهیل امور شهروندان است.

وی افزود: تجربه‌های متعدد تاریخی نیز نشان می‌دهد هرجا با پشتوانه‌ای از وحدت، گام برداشته‌ایم؛ توانسته ایم بر تنگناها فائق آییم.

استاندار گیلان شهرداری ها را یکی از اصلی ترین و پایه ای ترین نهادهای خدماتی در هر شهر عنوان و خاطرنشان کرد: رشت با سابقه ای افزون بر یک قرن از تاسیس نهادی چون بلدیه، در زمره اولین شهرهایی است که با سابقه تمدنی غنی و میراث های فرهنگی ارزشمند، از این تشکیلات بهره مند بوده است.

وی سابقه بالای شهرداری در رشت را یکی از امتیازات این شهر و در واقع بیانگر تمدن شهرنشینی مردمانی دانست که صاحب اولین‌ها در حوزه‌های مختلف بوده‌اند و گفت: امروز هم، رشت و ساکنان آن، در عرصه‌های ملی و فراملی، به همین خصیصه شهره هستند.

دکتر زارع با بیان اینکه سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی و اجتماعی رشت، این شهر را نه تنها در استان بلکه در پهنه ایران متمایز ساخته، افزود: بر این مبنا لازم است نهایت تلاش و کوشش برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان آن به‌کار گرفته شود.

وی راهکارهای جلب رضایت مردم از زندگی در منطقه خاص جغرافیایی را موضوعی مهمی ارزیابی و با اشاره به انجام تحقیقات گسترده علمی و دانشگاهی پیرامون این مسئله خاطرنشان کرد: ارتقاء کیفیت زندگی، تنها یک امر مادی نیست بلکه روابط اجتماعی سالم و سازنده، در تحقق این مهم اثرگذاری بالایی دارند.

نماینده عالی دولت در گیلان هم‌افزایی شورای اسلامی شهر با نهاد شهرداری در بسترسازی برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان را بسیار مهم و موثر دانست و بر ضرورت تمرکز این دو نهاد شهری که برآمده از آرای مردم و پاسخگو به آنان هستند، بر انجام برنامه‌ریزی‌های کاربردی و عملیاتی برای جلب رضایت شهروندان و ارتقاء شاخص های شهری تأکید کرد.

وی به مواجهه رشت با دشواری‌هایی که مهم‌ترین آنها زباله، ترافیک، بهسازی بافت‌های فرسوده و ساماندهی رودخانه‌هاست، اشاره و تصریح کرد: البته دغدغه‌هایی درخصوص حفظ بناهای تاریخی، توسعه مراکز فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، اقتصادی و درمانی نیز وجود دارد.

استاندار گیلان شناسایی دقیق مشکلات، اولویت‌بندی آنها و اتخاذ راهکارهایی عملی برای رفع آنها طبق برنامه زمانبندی مشخص با تعامل شورای اسلامی شهر را جزء انتظار خود از شهردار جدید رشت عنوان کرد و گفت: در این راستا شهردار جدید باید به تبیین فعالیت‌های انجام شده و پاسخگویی به مطالبات بحق شهروندان اقدام کند.

وی با تاکید براینکه لحظه‌ای از ارائه خدمت به مردم نباید از دست برود، افزود: باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در جهت بهبود سطح زندگی شهروندان، استفاده‌ای درست و اصولی صورت گیرد.

دکتر زارع اختلاف‌نظر را در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای، امری طبیعی دانست و اظهار کرد: این اختلاف نظر نباید به معطل ماندن ارائه خدمات به شهروندان منجر شود بلکه لازم است پس از تصمیم‌گیری برای حرکت در مسیر پیشرفت و تعالی، همگان گام در عرصه نهاده و با همبستگی جمعی و عزمی راسخ، نقش موثری در نیل به موفقیت ایفا کنند.

در پایان این مراسم با قدردانی از سرپرست شهرداری رشت، حکم انتصاب سید محمد احمدی از سوی وزیر کشور، توسط دکتر زارع استاندار گیلان به او اعطا شد.