مسئولیت هارا به کسانی بسپارید که مومن و انقلابی باشند/ضرورت فراگیری شیوه های نو در تربیت نوجوانان و جوانان توسط آموزش و پرورش/ روحیه مطالبه گری در دانش آموزان را زنده کنید
مسئولیت هارا به کسانی بسپارید که مومن و انقلابی باشند/ضرورت فراگیری شیوه های نو در تربیت نوجوانان و جوانان توسط آموزش و پرورش/ روحیه مطالبه گری در دانش آموزان را زنده کنید

رشت - ایده آل خبر - نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه روحیه مطالبه گری در دانش آموزان را زنده کنید، بیان کرد: ملتی که مطالبه گری ندارد مرده است.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار نمایندگان چهار تشکل بسیج دانش آموزی استان، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی گیلان، جمعیت جوانان هلال احمر استان و سازمان دانش آموزی گیلان به همراه مدیران و روسای این سازمان ها اظهار کرد: ۱۳ آبان یادآور تبعید امام(ره) به ترکیه در سال ۱۳۴۳، شهادت جمعی از دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۸ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ است.
وی، ۱۳ آبان را نقطه عطف و برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی عنوان کرد و افزود: ۱۳ آبان هیچگاه از خاطره ملت ایران محو نمی شود و این نشان می دهد آنها که این روز را ایجاد کردند هنرمند بودند و به ما آموختند که هنرمند باشیم.
امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تصریح کرد: همه روسای جمهور آمریکا لکه ننگین برای مردم این کشور شدند و اکنون خودشان اذعان می کنند متقلب ترین آنتخابات در آمریکا برگزار شده است.
آیت الله فلاحتی همچنین به موضوع مسئولیت و مسئولیت پذیری توسط متولیان امر و متربیان و دانش آموزان اشاره کرد و گفت: مسئولیت پذیری توسط متولیان امر این است مدیرانی تربیت کنند که درک و شناخت از وزارتخانه خود داشته باشند و بدانند کجای آن قرار دارند زیرا نخستین وظیفه هر مدیری این است که شناخت کافی از جایگاه خود داشته باشند.
وی با تاکید براینکه مسئولیت ها در آموزش و پرورش را به کسانی بسپارید که مومن، انقلابی و متدین باشند، بیان کرد: داشتن درک درست نسبت به جوانان مهم است اما هنوز برخی در کشور به این باور نرسیدند که جوان می تواند از عهده کارها برآید.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار فراگیری شیوه های نو در تربیت جوانان توسط آموزش و پرورش شد و خاطرنشان کرد: فراگیری تربیت جدید مهم است زیرا هر زمان شیوه تربیتی خود را طلب می کند.
آیت الله فلاحتی به مسئولیت پذیری متربیان و دانش آموزان اشاره کرد و یادآور شد: سیاسی بودن و سیاست بازی برای مسئولان خوب نیست اما باید سیاست را بفهمند.
وی با بیان اینکه علم آموزی و فقدان دانش سیاسی موجب تاراج اندیشه ها می شود، اظهار کرد: از اکنون باید به دانش آموز باید فهم و هوش سیاسی آموخت تا بداند در دنیا او چه می گذرد.
امام جمعه رشت بر توجه به علم و نوآوری های روز توسط دانش آموزان تاکید کرد و افزود: اگر دانش آموز به نوآوری های روز توجه داشته باشد به موفقیت می رسد.
آیت الله فلاحتی، خواستار آموزش صیانت و حفاظت دانش آموزان از نظام دینی شد و تصریح کرد: دشمن در تلاش است تا دانش آموزان را از آیین بومی و دینی و ارزش های اسلامی دور نگه دارد.
وی با تاکید براینکه روحیه مطالبه گری در دانش آموزان را زنده کنید، بیان کرد: ملتی که مطالبه گری ندارد مرده است و امروز ملت های عربستان و آمریکا مرده اند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار آموزش مسئولیت پذیری به دانش آموزان شد و اظهار کرد: مسئولان باید به دانش آموزان مسئولیت پذیری را آموزش دهند زیرا اگر انسان سعه صدر نداشته باشد و نتواند در مسئولیت خود ایفای نقش کند زود متلاشی می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در دیدار مذکور مطالبه گری دانش آموزان از مسئولان را لذت بخش عنوان کرد و گفت: مطالبه گری دانش آموزان نشان می دهد که در تراز انقلاب اسلامی تربیت شدند.
محمد رحمتی وجود تشکل های دانش آموزی برای آموزش و پرورش را مهم دانست و بیان کرد: پرورش دانش آموزان با فکر و اندیشه از برکات انقلاب اسلامی است.