پیست کارتینگ گیلان یکی از ۳ پیست برتر کشور است/ ۸ پیست کارتینگ کشور تعطیل شدند/ فقدان لاستیک اسلیک دلیل اصلی تعطیلی پیست های کارتینگ کشور است
پیست کارتینگ گیلان یکی از ۳ پیست برتر کشور است/ ۸ پیست کارتینگ کشور تعطیل شدند/ فقدان لاستیک اسلیک دلیل اصلی تعطیلی پیست های کارتینگ کشور است

رشت - ایده آل خبر- وحید محمد نژاد بیان داشت: پیست کارتینگ گیلان یکی از ۳ پیست برتر کشور است

گزارش اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر – کارتینگ سالهاست که خودش را به عنوان ورزش تک نفره عاشقان سرعت معرفی کرده است. و امروزه کسانی که به دنبال ورزش های تک نفره و پرسرعت هستند ورزش کارتینگ را انتخاب می کنند. طی سالیان گذشته قهرمانان فرمول یک نیز با ورود در مسابقات کارتینگ توانستند در مسابقات قهرمانی فرمول یک افتخاراتی را ازآن خود کنند.

با توجه به برپایی مسابقات کارتینگ دهم آبان ماه به مناسبت گرامیداشت روز ۱۳ آبان، (http://idealkhabar.ir/?p=11047) پایگاه ایده آل خبر به گفت و گو با مدیرعامل پیست کارتینگ گیلان پرداخت که در پی می خوانید.

مدیرعامل پیست کارتینگ گیلان در این گفت و گو با اشاره به اینکه پیست کارتینگ گیلان جزء ۳ پیست برتر کشور می باشد ببان داشت: این پیست در سال ۹۲ در زمینی به مساحت حدود ۲ هکتار در کیلومتر ۱۰ جاده زیبا کنار بر اساس گرید cجهانی طراحی شد.

وحید محمدنژاد تصریح کرد: پیست کارتینگ گیلان مجهز به سیستم ثبت رکورد شرکت pixel و ماشینهای شرکت birel-ایتالیا است، همچنین این پیست مجهز به برجهای روشنایی جهت استفاده در شب بوده و از سالن و بالکن تماشا چیان برخوردار است.

وی با اشاره به برگزاری ۶ دوره مسابقه در کارتینگ گیلان از سال ۹۲ تاکنون یادآور شد: علیرغم علاقه هیئت مدیره و نیاز کارتینگ به توسعه و تجهیز و با توجه به شرایط فعلی اجتماعی و اقتصادی تمام توان خود در بقای و ماندگاری پیست کارتینگ به کار بسته این .

محمد نژاد با تاکید بر عدم حمایت پیست کارتینگ گیلان از نهادهای دولتی اذعان داشت: از انجایی که پیست کارتینگ یک مکان ورزشی است فقط از کاهش تعرفه برق برخورداریم.

مدیرعامل پیست کارتینگ گیلان در خصوص بیمه شرکت کنندگان در مسابقات کارتینگ خاطرنشان کرد: این مجموعه با هزینه شخصی از بیمه آتش سوزی و بیمه مسئولیت برخوردار است چرا که شرکت کنندگان در مسابقات کارتینگ باید بیمه ورزشی داشته تا بتوانند در مسابقه شرکت کنند.

وی ورزش کارتینگ را پایه ورزش اتومبیلرانی دانست و افزود: تمامی قطعات و لوازم مصرفی ماشین و سیستم رکورد از کشور ایتالیا وارد می شود اما در شرایط کنونی این سیستم ها جزو موارد غیر ضروری هست و نه اجازه واردات و نه ارز دولتی بدان تعلق میگیرد.

محمد نژاد از تعطیلی ۸ پیست کارتینگ ایرانی در سال ۹۹ به اذعان نماینده رسمی شرکت birel خبر داد و گفت: بزرگترین عامل تعطیلی پیست های فوق فقدان لاستیک اسلیک ( بدون عاج ) و لوازم کارتینگ بوده است.