مدیرعامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری شهرستان رودبار: ۱۰۰% جمعیت شهری شهرستان رودبار از خدمات آبرسانی برخوردارند
مدیرعامل آبفای گیلان در جلسه فرمانداری شهرستان رودبار: ۱۰۰% جمعیت شهری شهرستان رودبار از خدمات آبرسانی برخوردارند

100% جمعیت شهری شهرستان رودبار از خدمات آبرسانی برخوردارند

ایده آل خبر _به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، به منظور بررسی مشکلات آبرسانی و خدمات دفع بهداشتی فاضلاب در شهرستان رودبار جلسه ای در محل فرمانداری با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان، بخشداران، شهرداران و شوراها برگزار شد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به شرایط خاص و ویژه شرکت آب و فاضلاب در ارائه خدمات بی وقفه اظهار داشت: شبکه توزیع آب شهرستان رودبار از پیچیده ترین شبکه های آبرسانی است و با ۲۶۶۰۱ اشتراک در شهرستان ۱۰۰% جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آبرسانی این شرکت قرار دارند.

مدیرعامل آبفای گیلان طول خطوط شبکه توزیع آب شهرستان رودبار را ۲۷۸ کیلومتر اعلام کرد و افزود: با توجه به لزوم اصلاح و بازسازی خطوط انتقال آب این شهرستان، تأمین بخشی از اعتبارات مورد نیاز این پروژه در کمیته برنامه ریزی شهرستان مورد انتظار است.

وی همچنین افزود: در ۳۰ شهر استان از در آمد حاصل از اعتبارات تبصره ۳ و ماده ۷ جهت اجرای پروژه های اصلاح و توسعه و هزینه های بهره برداری استفاده می شود که برای تسریع در روند اجرای پروژه کمک شایانی به مدیران شهرستانی است و تمامی این هزینه ها با نظارت شورای شهر مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر اینکه به منظور ایجاد جریان آب پایدار در رودبار اقدامات خوبی در دستور کار است افزود: پیگیری خط انتقال منجیل از چاه فلمن در اولویت قرار دارد و با تأمین اعتبار از سوی کمیته برنامه ریزی شهرستان، طی سه سال اصلاح شبکه توزیع آب به تفکیک شهرها انجام خواهد شد.

مهندس حسینی با بیان اینکه هدف وزارت نیرو خدمات رسانی در حوزه شهری و روستایی است اظهار داشت: در رودبار آب به سختی تولید و توزیع می شود و باید با آموزش و فرهنگ سازی صرفه جویی در مصرف آب ، بر عدم آبیاری باغات با آب شرب تأکید نمود.

وی افزود: بخشی از هدررفت آب مربوط به کنتورهای خراب است که باغات از آن آبیاری می شود و تعویض کنتورهای خراب نیز با جدیت پیگیری می شود .

مدیرعامل آبفای گیلان همچنین خاطرنشان کرد: برای تأمین آب شرب استاندارد ملی رعایت می شود و مراکز بهداشت ناظر بر تأمین سلامت آب و رعایت استانداردهای جهانی هستند.

سپس ضیائی فرماندار شهرستان رودبار با اشاره به اخذ تصمیمات اضطراری بعد از زلزله سال ۱۳۶۹ رودبار به منظور آبرسانی به این شهرستان و ارائه خدمات تصریح کرد: شهرستان رودبار به لحاظ زیرساختی با چالش مواجه است و براین اساس باید توجه ویژه به رودبار داشت.

فرماندار شهرستان رودبار ضمن اعلام رضایتمندی شهروندان نسبت به خدمات آبفای گیلان اظهار داشت: اعتبار تخصیصی دولت برای سد دیورش جهت تأمین آب شرب ۵ شهر اصلی شهرستان رودبار بسیار ارزشمند است و تکمیل چاه جیرنده و خط انتقال چاه فلمن منجیل با توجه به شرایط بحرانی منطقه باید در اولویت اجرا قرار گیرد.

فرماندار شهرستان رودبار پراکندگی حوزه های آبرسانی این شهرستان را از مشکلات و سختی های اجرای پروژه در رودبار دانست خواستار تعویض کنتورهای خراب ، نصب شیرهای قطع و وصل و اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب با توجه به فرسودگی شبکه و هدررفت آب شد.

گفتنی است این نشست در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی از سوی استانداری گیلان برای حضور موثر مدیران کل دستگاههای اجرایی در شهرستانها انجام شد و پس از ملاقات مردمی از پروژه های آبرسانی نیز بازدید شد.