رئیس سازمان صمت گیلان :حمایت از صنایع سلولزی به حفظ محیط زیست کمک می کند
رئیس سازمان صمت گیلان :حمایت از صنایع سلولزی به حفظ محیط زیست کمک می کند

_صبح امروز تور و نشست خبری رئیس سازمان صمت گیلان در راستای شناساندن تولیدات شاخص واحدهای صنعتی استان در مجموعه کارتن سازی رضوان شهرک صنعتی رشت برگزار شد.

ایده آل خبر _صبح امروز تور و نشست خبری رئیس سازمان صمت گیلان در راستای شناساندن تولیدات شاخص واحدهای صنعتی استان در مجموعه کارتن سازی رضوان شهرک صنعتی رشت برگزار شد.
دکتر دلق پوش در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاستهای کلان دولت در بخش صنعت اظهارداشت:سازمان صمت گیلان با توجه به ظرفیتهای بالای مرزی و منابع زیست محیطی در تلاش است با حمایت از صنایع سلولزی به حفظ محیط زیست کمک کند .
رئیس سازمان صمت گیلان با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای قانونی در حمایت از تولید ،رونق و رفع موانع اقتصادی گفت : سال جاری در حوزه رونق تولید ۱۲۰۰میلیارد تومان و در حوزه صنعت ۳میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
وی تصریح کرد:سازمان در تخصیص یارانه به بخش صنعت محدودیتی ندارد وتاکنون ۱۸میلیارد تومان یارانه به این بخش تخصیص یافته است .

دکتر دلق پوش با بیان اینکه ستادهای اقتصاد مقاوتی در سطح کشور فعال شده و ریاست آن در گیلان برعهده دکتر محمد باقر نوبخت است بیان داشت: با کمک این منابع و بهره مندی از تمام ظرفیتهای موجود می توان جهت صیانت و افزایش رونق تولید گام موثری برداشت.
رییس سازمان صمت گیلان در مورد خط تولید کارخانه های دلتا سلولز سفید رود،آیین کارتن و رضوان کارتن بیان داشت:این سه مجموعه بازیافت صنعت سلولزی در یک چرخه خوب کنار هم قرار گرفته اند .
این مجموعه با استفاده ۳۰درصدی از اعتبارات تخصص یافته و اشتغال ۷۵۰ نفر در شهرک صنعتی رشت فعالیت دارد .
دکتر فرهاد دلق پوش صنعت سلولزی را صنعتی پاک نامید و گفت: صنعت بازیافت علاوه بر کمک به محیط زیست نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.
وی در خاتمه افزود :هدف سازمان صمت گیلان از تورهای صنعتی ایجاد پل ارتباطی بین تولید کنندگان و جامعه است و امیدواریم این ارتباط مسمر ثمر واقع شود

تولید کارتن ۷لایه توسط آیین کارتن برای اولین بار در کشور

در ادامه این نشت مدیرعامل کارخانه های دلتا سلولز سفید رود،آیین کارتن و رضوان کارتن با اشاره اهمیت صنعت بازیافت در دنیا بیان کرد: امروزه صنعت بازیافت در دنیا بعنوان ثروتی ناپذیر و ارزشمند است حال اینکه در کشور ما هیچ اهمیتی به این صنعت داده نمی شود.

رضوانی خاطر نشان کرد : صنایع بازیافت به ازای هر ۹هزار دلار یک موقعیت شغلی پایدار ایجاد میکندو بی توجهی به آن علارغم فرصت های شغلی و ۱۰میلیارد دلار ارزش افزوده از دست برود.
وی با تاکید بر اهمیت این صنعت در زندگی نسل آینده تصریح کرد: برای تولید هر تن کاغذ نیاز به قطع ۱۷ اصل درخت می باشد این صنعت علاوه بر ایجاد اشتغال و کسب درآمد نقش محیطی در حفظ و نگهداری محیط زیست ایفا می کند.
رضوانی افزود : کارخانه های دلتا سلولز سفید رود،آیین کارتن و رضوان کارتن باسرمایه گذاری ۱۲۵میلیارد تومان و ۳۵۰ نیروی کار داخلی و ۴۰۰ نیرو کار بصورت اشتغال در منزل در حال فعالیت هستند.
وی در خاتمه از موفقیتهای این مجموعه به تولید کارتن ۷لایه توسط آیین کارتن برای اولین بار در کشور اشاره کرد.