۵۴ درصد جامعه رسانه ای استان اختصاص به بانوان دارد
۵۴ درصد جامعه رسانه ای استان اختصاص به بانوان دارد

54 درصد جامعه رسانه ای استان اختصاص به بانوان دارد

ونوشه خراط_ پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر ،پیش از ظهر سه شنبه ۷خرداد سرهنگ پارسا مسئول بسیج رسانه استان گیلان در جمع تعدادی از بانوان خبرنگار طی سخنانی بیان داشت:

۵۴درصد جامعه رسانه ای در گیلان را خانم ها تشکیل میدهند و بی شک این قشر با توجه به سختی کار مشکلات خاص خود را داشته و باید با تعامل دو طرفه تا حدودی این مشکلات کاهش یابد.
از اینرو بسیج رسانه طی برنامه ریزی های انجام شده بزودی اقدام به برگزاری دوره های از جمله کارگاه آموزشی خبرنگاری خانواده با عنوان

بررسی مشکلات خانواده، پرداختن به مسائل ورزشی بانوان روزنامه نگار و خبرنگار، اردوی جهادی رسانه ای جهت محرومیت زدایی ، کاهش آسیب های اجتماعی و… خواهد نمود.

مسئول بسیج رسانه با اشاره به حلقه مفقوده عفاف و حجاب در جامعه امروزی آثار و تولیدات فاخر رسانه ای توسط خانم های رسانه را از عمده راهکارها برای بهبود این وضعیت دانست.
وی در ادامه افزود نباید عفاف و حجاب را مختص یک هفته کنیم و باید به عنوان یک رسانه جامعه را تحت تاثیر قرار دهیم .

وی در ادامه از تشکیل کارگروه رصد اخبار و برنامه های خبری روزجهانی قدس در راستای معرفی رسانه های یاور فلسطین خبر داد و گفت از پنج رسانه برگزیده در جشنواره ابوذر تجلیل خواهد شد.

مهدی پارسا بسیج رسانه گیلان را پیشگام در ایجاد تشکلات بانوان معرفی کرد و بیان داشت خانمها تا امروز از داشتن تشکلات مربوط به خود محروم بودند و اکنون بسیج رسانه تشکیل انجمن بانوان و خبرنگاران روزنامه نگار گیلان را بعنوان
نخستین انجمن فعال رسانه ای در ایران تشکیل داده است.
وی در پایان افزود همه بانوان فعال در عرصه رسانه های مکتوب و غیر مکتوب می توانند۲تا ۲۰ خرداد ماه در این مجموعه عضو شوند.