۵۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح فاضلاب شهر رشت تصویب شد
۵۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح فاضلاب شهر رشت تصویب شد

رشت - ایده آل خبر - به منظور احیای رودخانه های گوهررود و زرجوب 550 میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری به گیلان برای تکمیل طرح فاضلاب شهر رشت مصوب شد.


به گزارش ایده آل خبر به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب گیلان؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت امروز گفت: طی سال های گذشته ۳۶ میلیون دلار از محل اعتبارات بانک جهانی و ۱۶ میلیون دلار هم از سوی دولت برای اجرای طرح فاضلاب شهر رشت هزینه شد که در این راستا ۲ واحد ایستگاه پمپاژ اصلی در شرق و غرب رشت احداث شد.
سید محسن حسینی افزود: در این طرح ۱۷۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب باید اجرا شود که تاکنون بخشی از این شبکه به بهره برداری رسیده و بخشی هم در دست اجراست.
وی تصریح کرد: در سفر ریاست محترم جمهور به گیلان ۵۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل طرح فاضلاب شهر رشت تصویب شد که با اختصاص این اعتبار و اجرای ۳۵ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه اصلی فاضلاب و همچنین با بهره برداری از شبکه هایی که تاکنون با اعتبارات ملی و بانک جهانی کار شده است ۷۰ درصد فاضلاب شهر رشت به سمت تصفیه خانه فاضلاب هدایت خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: با اجرای این طرح از ورود فاضلاب به رودخانه های گوهررود، زرجوب و تالاب انزلی جلوگیری خواهد شد و گام مهمی در راستای احیای این دو رودخانه برداشته خواهد شد.
حسینی با اشاره به اینکه در سفر دکتر رئیسی به گیلان ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای انزلی، صومعه سرا و آستارا تصویب شد، افزود: با بهره برداری از این تصفیه خانه ها ۳۷ هزار و ۱۵۰ مترمکعب به ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب گیلان اضافه می شود.
وی خاطرنشان کرد: با احداث این ۳ تصفیه خانه از ورود فاضلاب به تالاب انزلی نیز جلوگیری خواهد شد.