پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه تکمیل خط انتقال فاضلاب مناطقی از لاهیجان
پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه تکمیل خط انتقال فاضلاب مناطقی از لاهیجان

رشت - ایده آل خبر - پروژه تکمیل خط انتقال فاضلاب منطقه حاجی آباد، بلوار انصاری و کشاورز لاهیجان با پیشرفت کار 90 درصد در حال اجراست.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان؛ مدیر امور آبفای شهرستان لاهیجان گفت: هدف از اجرای این پروژه، هدایت فاضلاب جمع آوری شده زون ۱ بر اساس تقسیم بندی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر شامل منطقه حاجی آباد، بلوار انصاری و کشاورز از طریق تکمیل خط انتقال روی پل زاکله بر می باشد.

کامبیز اسماعیلی مدیر امور آبفای لاهیجان، حجم عملیاتی این پروژه را شامل لوله گذاری، احداث حوضچه شیرآلات و گابیون بندی رودخانه عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای اجرای لوله گذاری این پروژه هزینه می شود.

وی با اشاره به اتمام ۷۲ متر از لوله گذاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال گفت: هم اینک ۱۸۰ متر لوله گذاری با صرف هزینه ای بیش از ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در دست اجراست که طی مدت ۶ ماه رو به اتمام است.

وی افزود: با تکمیل این پروژه حدود ۱۵ لیتر بر ثانیه از فاضلاب به سمت تصفیه خانه منطقه سپهرپشت هدایت می شود و ۱۵۰۰ مشترک از مزایای این پروژه بهره مند خواهند شد.