تا پایان سال جاری هفت پروژه تقویت برق به بهره برداری می رسد
تا پایان سال جاری هفت پروژه تقویت برق به بهره برداری می رسد

    رشت -ایده آل خبر -  مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: هفت طرح توسعه و تقویت برق در نقاط مختلف استان در حال اجراست و همه آنها تا پایان سال جاری تکمیل و بهره برداری خواهند شد.

به گزارش ایده ال خبر به نقل از  ایرنا بهمن داراب زاده روز یکشنبه در بازدید از طرح پست برق ۶۳ کیلوولت آستارا در بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: این پست دارای ۸۰ مگاوات آمپر است و امسال علاوه بر آن، ۹ کیلومتر خط کابلی تغذیه کننده و توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال در آستارا به بهره برداری خواهد رسید.
وی بیان کرد: این طرح ها با هدف افزایش ضریب پایداری و رفع ضعف ولتاژ برق اجرا می شوند وشهرستان آستارا ا به لحاظ موقعیت مرزی، قابلیت انتقال انرژی به کشورهای همسایه را دارد.
وی با اشاره به موقعیت گردشگری و مرزی آستارا، تقویت برق این شهرستان را ضروری دانست و بر افزایش همکاری دستگاه های مرتبط در این خصوص تاکید کرد.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی هم در این بازدید گفت: شبکه توزیع برق این شهرستان قدیمی است و با افزایش مصرف، برق نقاط مختلف شهرستان به صورت موقت قطع می شود.
غلامرضا مرحبا افزود: برخی روستاهای بخش لوندویل آستارا فاقد روشنایی هستند و مسولان شهرستانی و استانی برای رفع این مشکل اقدام کنند.
از ۴۹ هزار مشترک برق در آستارا ۷۱ درصد مسکونی، ۱۷ درصد تجاری و بقیه کشاورزی، تولیدی و عمومی است و در این شهرستان در فصل تابستان و هوای شرجی مصرف برق افزایش می یابد.
شهرستان گردشگرپذیر و مرزی بندرآستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و با ۲ بخش و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان  و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.