آسیب های مدیریتی بر بازار آشفته ارز دامن زده است
آسیب های مدیریتی بر بازار آشفته ارز دامن زده است

رشت - ایده آل خبر - نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با با بیان اینکه بازار آشفته ارز تبدیل به هرج و مرج شده و آسیب های مدیریتی بر آن دامن زده است، گفت: مجلس برای ثبات اقتصادی به‌طور جدی ورود کرده تا آسیب‌های مدیریتی بیش از این بازار را دچار مشکل نکند.

 

به گزارش ایده آل خبر – سید علی آقازاده امروز در گفتگو با خبرنگاران  با اشاره به فرازونشیب قیمت ارز در بازار اظهار کرد: در چند سال اخیر فرازونشیب، کاهش و افزایش قیمت ارز بارها و بارها اتفاق افتاده و به دلیل ضعف نظارت و مدیریت، بستر سودجویی و رانت‌خواری در این حوزه فراهم شد.

وی با اشاره به برخی از اقدامات قضایی در حوزه مبارزه با رانت خواری و سودجویی اقتصادی گفت: متاسفانه نتوانستیم قیمت ارز را در سال‌های اخیر به ثبات برسانیم و با توجه به اینکه ساماندهی و مدیریت ارز بر پایه پول ملی برعهده دولت بوده، به دلیل ضعف شدید مدیریتی نابسامانی در بازار ارز اتفاق افتاد.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه دولت در برنامه‌های  خود اولویتهای اقتصادی را پیش بینی نکرده است، تصریح کرد: برای ثبات اقتصادی باید حباب دلار شکسته شود تا قیمت ها کاهش پیدا کند البته شکسته شدن حباب یک روند و فرایند بوده که باید انجام بگیرد اما تا حصول نتیجه باید مراقب سودجویان، رانت خواران و مفسدان اقتصادی بود تا از این روند سوء استفاده نکنند.

آقازاده با بیان اینکه بازار آشفته ارز تبدیل به هرج و مرج شده و آسیب‌های مدیریتی بر آن دامن زده است، افزود: مجلس برای ثبات اقتصادی به‌طور جدی ورود کرده تا آسیب‌های مدیریتی بیش از این بازار را دچار مشکل نکند.