آیت الله فلاحتی در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) مطرح کرد امام خمینی منشأ تحول عظیم در جامعه کنونی بود /حکومت اسلامی نباید وابسته به هیچ گروهی جز خداوند باشد./ تحریم انسان را قدرتمند می کند
آیت الله فلاحتی در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) مطرح کرد امام خمینی منشأ تحول عظیم در جامعه کنونی بود /حکومت اسلامی نباید وابسته به هیچ گروهی جز خداوند باشد./ تحریم انسان را قدرتمند می کند

صبح امروز مراسم گرامیداشت سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا با سخنرانی ایت الله فلاحتی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد.

 

لیلا پاکیزه _پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر ،صبح امروز مراسم گرامیداشت سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا با سخنرانی ایت اللّه فلاحتی نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل بیان داشت: نام و یاد امام از انقلاب و نظام ایران جدا نیست.

وی افزود: همه ما وظیفه داریم آنچه که در تکالیف شرعی برای ما مشخص شده است، وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این مراسم در سخنانی بیان داشت: امام خمینی را منشأ تحول عظیم در جامعه کنونی بود .

این اللّه فلاحتی در خصوص ویژگی های گوناگون امام خمینی (ره) گفت: در مرکز اندیشه و افکار امام تلاش فراوانی برای عرضه و ترویج این افکار در جامعه اسلامی می شود.

وی افزود: امام از ویژگی های گوناگونی در تاریخ، فقه ، اصول، عرفان و مسائل و سیاسی و….برخوردار بودند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: در آن زمان ورود در عرصه سیاست با چالش کشیدن همه مولفه های سیاسی یا نبوده و یا اگر هم بود بسیار اندک بود اما امام در این عرصه ورود کرد و در عرصه های گوناگون روابط ملت یک دگرگونی اساسی ایجاد شد که ان ناشی از تفکرات حضرت امام بود.

ایت الله فلاحتی نظام حکومت اسلام و حکومت بشر را یکی از ویژگی های امام دانست و گفت: این ویژگی امروز منشأ تفکر بزرگان زیادی است و امام کتابی به نام کشف الاسرار دارد که به دلیل ویژگی های سیاسی و اجتماعی فعلا چاپ نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: این کتاب در رد کتاب اسرار هزار ساله بود و امام در ان کتاب درباره نظام حکومت الهی و اسلامی اشاراتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: امام در سال ۵۸ در روزگاری که افکار اندیشه های غربی و گونه های مختلف سیاسی در ایران برای نظامنامه حکومتی ایران سخن می گفت امام تنها به حکومت اسلامی ایران تاکید داشتند و بیش از ۹۸ درصد به تایید این حکومت رای دادند.

وی افزود: امام در اندیشه حکومتی اسلام در سه بخش استقلال سیاسی ، استقلال فرهنگی و استقلال اقتصادی حرف داشت .

فلاحتی خاطرنشان کرد: اکنون هر قدر ما آثار امام را مطالعه می کنیم متوجه خواهیم شد تمامی اندیشه ها برگرفته از اندیشه های بشری نیست بلکه تمامی مطالب و اندیشه های امام در عرصه استقلال سیاسی وفرهنگی و اقتصادی برمبنای حکومت اسلامی است.

امام جمعه رشت یادآور شد: در اصول استقلال سیاسی امام معتقد است؛ حکومت اسلامی نباید وابسته به هیچ گروهی جز خداوند نباشد. در حکومت اسلامی باید صراط مستقیم را بپیماییم

وی با تاسی از بیانات امام راحل در راستای تحریم های اقتصادی اذعان داشت: این محاصره اقتصادی را که خیلی از آنها می‌رسند من یک هدیه ای می دانم براین مبنا که وقتی مایحتاج ما را به ما نمی دهند یعنی ما خودمان به دنبال مایحتاج خود باشیم.

او گفت: تحریم انسان را رشد می دهد و قدرتمند می کند.، وقتی انسان در خانه خود گرسنه باشد ناگزیر برای تهیه غذا اقدام خواهد کرد، این تحریم ها نقش بسزایی در کاهش وابستگی ما به دیگر کشورها خواهد داشت.

ایت اللّه فلاحتی در پایان تصریح کرد: نظام حکومت اسلامی ایران توانست با بهره گیری از این سه ویژگی امام در عرصه های سیاسی اقتصادی و فرهنگی برای تمام دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.