ائمه جمعه نقش تاثیرگذار در خودکنترلی مردم برای مبارزه با ویروس کرونا دارند/ کمک مومنانه را مسجد محور کنید/ نمایندگان مجلس با ائمه جمعه همراهی داشته باشند
ائمه جمعه نقش تاثیرگذار در خودکنترلی مردم برای مبارزه با ویروس کرونا دارند/ کمک مومنانه را مسجد محور کنید/ نمایندگان مجلس با ائمه جمعه همراهی داشته باشند

رشت - ایده آل خبر - نماینده ولی فقیه در گیلان به پدیده خطرناک شیوع ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: عالمان دین به ویژه ائمه جمعه نقش تاثیرگذاری در خودکنترلی مردم برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا دارند.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در همایش ائمه جمعه استان که در سالن اجتماعات فرمانداری سیاهکل برگزار شد با قدردانی از تلاش ائمه جمعه در هدایت مردم به منظور مبارزه با شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: ائمه جمعه پدر معنوی جامعه محسوب می شوند و مأمن، ملجأ و پناهگاه مردم هستند.
وی به نقش تاثیرگذار ائمه جمعه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه اشاره کرد و افزود: کسی که در مسیر کمک به مردم گام بر می دارد اجر او نزد خدای متعال محفوظ است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه مجاهدانی مانند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب عالمان دین هستند، تصریح کرد: کسی که در این مسیر گام بردارد خدا او را کمک می کند.
آیت الله فلاحتی به بیانات رهبر معظم انقلاب در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه در حقیقت مخاطب مقام معظم رهبری هستند و از امامان جمعه استمداد طلبیدند تا وارد کارزار شوند.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکنون به خوبی توانسته مقابله با ویروس کرونا را ساماندهی کند، بیان کرد: امروز با پدیده خطرناکی مواجه هستیم و عالمان دین به ویژه ائمه جمعه نقش تاثیرگذاری در خودکنترلی مبارزه با بیماری کرونا دارند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری می خواهند از ظرفیت عالمان دین و ائمه جمعه کمک بگیرند تا مردم برای مقابله با ویروس کرونا خودکنترلی داشته باشند، خاطرنشان کرد: روایات بسیاری درباره اهمیت سلامت مردم داریم و توجه به زیربناهای سلامتی و سلامت زا در اسلام مهم است بنابراین مردم را باید با این مسائل آشنا کرد.
آیت الله فلاحتی، فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه «تابع ستاد ملی کرونا هستم» را بسیار مهم خواند و یادآور شد: مردم از عالمان دین حرف شنوی دارند بنابراین ائمه جمعه مسئولان را دعوت کنند تا راهکارهای عملیاتی کردن شیوه نامه های بهداشتی را برای جامعه ارائه کنند.
وی با اشاره به اینکه از ائمه جمعه حمایت و پشتیبانی می کنیم، اظهار کرد: امام جمعه شخصیت نخست هر شهر است و به نمایندگان مجلس گوشزد کردیم با ائمه جمعه همراهی داشته باشند.
امام جمعه رشت اضافه کرد: امروز جامعه به افراد فاضل، فهیم و دردآشنای متحمل نیاز دارد بنابراین افزایش سعه صدر در ائمه جمعه می تواند تاثیرگذار باشد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه بیماری کرونا گسترده تر و فاجعه بارتر از بیماری های جهانی در گذشته است، تصریح کرد: عذاب های الهی به طور قطع ریشه در انسان دارد.
وی به بی تفاوتی بعضی از مسئولان اشاره کرد و گفت: کشور را باید نگه داریم تا خیره سران نتوانند در نظام نفوذ کنند.
امام جمعه رشت با قدردانی از عملکرد خوب ائمه جمعه در رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بیان کرد: ائمه جمعه کمک مومنانه را مسجد محور کنند زیرا بسیج کمک های مردمی در راستای پاسخگویی به نیازهای بهداشتی جامعه اثرگذار است.
حجت الاسلام ولی الله عادلی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان نیز در همایش مذکور گفت: بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب در ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و همچنین شرح و تبیین اولویت های چهارگانه برنامه اعتلاء از موضوع های مورد بررسی در این جلسه است.
حجت الاسلام محمدعلی کریمی امام جمعه سیاهکل نیز در همایش مذکور نبز با اشاره به اینکه ایجاد اداره اوقاف و امور خیریه از اولویت های این شهرستان است، اظهار کرد: احداث حوزه علمیه برادران و خواهران از جمله اولویت های شهرستان سیاهکل محسوب می شود.
محمود صوفی فرماندار شهرستان سیاهکل نیز با خیرمقدم به ائمه جمعه گیلان، گفت: ائمه جمعه زبان رسای مردم محروم و مظلوم هستند.