اتمام عملیات اجرایی ساخت پروژه زورخانه امام علی (ع) تا پایان سال جاری / پیشرو بودن گیلان در ورزش های زورخانه ای و باستانی
اتمام عملیات اجرایی ساخت پروژه زورخانه امام علی (ع) تا پایان سال جاری / پیشرو بودن گیلان در ورزش های زورخانه ای و باستانی

رشت - ایده آل خبر - امروز محمد اکبر زاده به همراه ارسلان زارع استاندار گیلان ، اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، خانم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان گیلان و علی فتح الهی فرماندار رشت از روند اجرای پروژه زورخانه امام علی (ع) رشت بازدید کرد.

به گزارش ایده آل خبر – در ابتدای این بازدید مدیرکل بنیاد مسکن گیلان در تشریح گزارشی از اجرای پروژه فوق بیان داشت: عملیات اجرایی سالن بین المللی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای امام علی (ع) رشت سال گذشته با استفاده از الگوی معماری سنتی گیلان و ورزش باستانی در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ مترمربع با برآورد اولیه ۱۶۰ میلیارد ريال آغاز شد.

محمد اکبرزاده خاطرنشان کرد : این مجموعه دارای سالن اصلی با ظرفیت ۳۲۰ نفر، از فضای اداری و مدیریت ورزش‌های باستانی و زورخانه ای، سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد و مدرن برخوردار است.

وی از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه زورخانه امام علی(ع) خبر داد و افزود: عملیات اجرایی ساخت این پروژه تا پایان سالجاری به اتمام خواهد رسید.

‏در ادامه دکتر زارع با اشاره به پیشینه درخشان گیلان در ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای و پیشرو بودن استان در این بخش اظهار داشت: ثمرات این ورزش نه تنها در حوزه آمادگی و بهداشت جسمانی، بلکه به لحاظ روانی و اجتماعی، ارتقاء سطح اخلاقیات، منش و خلق و خوی پهلوانی در جامعه تاثیرگذار است.

‏استاندار گیلان به افزایش شمار جوانان علاقمند به ورزش‌های باستانی در گیلان طی سال‌های اخیر و نبود زورخانه ای با استانداردهای پذیرفته شده در استان اشاره داشت و افزود: براین اساس احداث زورخانه و مجموعه ای استاندارد، در مرکز استان ضرورت داشت که طبق مذاکرات انجام شده با معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان سفر به گیلان و جلب نظر مساعد ایشان، تامین اعتبار برای اجرای این پروژه در مدت کوتاهی صورت گرفت.

وی ضمن تقدیر از زحمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: پروژه مذکور تاکنون از لحاظ فنی و اجرا ، به‌خوبی پیش رفته و در زمره پروژه‌های مناسب این حوزه در کشور به شمار می آید.