ایجاد امید و نشاط معنوی و روحی در بین دانشجویان به خصوص در بحران کرونا بسیار ضروری و مهم است
ایجاد امید و نشاط معنوی و روحی در بین دانشجویان به خصوص در بحران کرونا بسیار ضروری و مهم است

رشت _ ایده آل خبر _ نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه هم اندیشی مسائل فرهنگی، دانشجویی و رفاهی دانشجویی، ایجاد امید و نشاط معنوی و روحی در بین دانشجویان به خصوص در بحران کرونا را بسیار مهم و ضروری دانست.

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیلی- نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست، ضمن قدردانی از حضور فعال دانشجویان در ایام کرونا در مراکز بهداشتی و درمانی به عنوان مدافعان سلامت اظهار کرد: ایجاد امید و نشاط معنوی و روحی در بین دانشجویان به خصوص در این ایام بسیار مهم و ضروری است.

وی ادامه داد: می توانیم با برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در خوابگاه های دانشجویی و بین دانشجویان، سبب ایجاد نشاط روحی و معنوی شویم.

وی همچنین ضمن تاکید بر حضور موثر و مداوم مشاور در خوابگاه‌های دانشجویی، افزود: حضور مبلغین فرهنگی و مشاوران در خوابگاه‌های دانشجویی می تواند نقش بسزایی در رفع مسائل فرهنگی و مشکلات داشته باشد تا شاهد کاهش آسیب ها در بین دانشجویان باشیم.

غلامرضا عبدالله زاده، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان با وجود محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: دانشجویان ما در ایام تعطیلات دانشگاه ها علیرغم دوری از محل تحصیل، به صورت مجازی با انجام کارهای متنوع فرهنگی تلاش بسیاری نمودند. وی افزود: در این راستا کانون ها و تشکل ها با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی تلاش کردند تا در ایام کرونا، شرایط را برای فعالیت‌های دانشجویی بیش از پیش مهیا سازند.

آسیب شناسی و مشکلات صنفی و رفاهی صنفی دانشجویان و بررسی مشکلات خوابگاه های دانشجویی از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

در جلسه هم اندیشی مسائل فرهنگی، دانشجویی و رفاهی خوابگاه های دانشجویی، مدیر فرهنگی و دانشجویی، مدیر اجرایی نهاد مقام معظم رهبری و ائمه جماعت خوابگاه دانشجویی و دبیر شورای صنفی دانشجویان نیز حضور داشتند.