براورد اولیه میزان خسارت های ناشی از سیل تالش بالغ بر ۱۷۰ میلبارد تومان بوده است/ نیروهای امدادی از ابتدای وقوع حادثه در منطقه حضور داشته اند/ بخش اعظمی از مشکل آب ، برق و گاز امشب رفع می شود
براورد اولیه میزان خسارت های ناشی از سیل تالش بالغ بر ۱۷۰ میلبارد تومان بوده است/ نیروهای امدادی از ابتدای وقوع حادثه در منطقه حضور داشته اند/ بخش اعظمی از مشکل آب ، برق و گاز امشب رفع می شود

رشت - ایده آل خبر - استاندار گیلان با اشاره به بی سابقه بودن میزان بارندگی ها در تالش در درازمدت، برآورد اولیه  خسارت های ناشی از سیل را در این شهرستان بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت نیروهای امدادی از ابتدای وقوع حادثه، در منطقه حضور داشته اند و این اطمینان به مردم داده می شود که دولت، اقدامات حمایتی لازم از آسیب دیدگان را انجام می دهد.

 

رشت – ایده آل خبر – استاندار گیلان با اشاره به بی سابقه بودن میزان بارندگی ها در تالش در درازمدت، برآورد اولیه  خسارت های ناشی از سیل را در این شهرستان بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت نیروهای امدادی از ابتدای وقوع حادثه، در منطقه حضور داشته اند و این اطمینان به مردم داده می شود که دولت، اقدامات حمایتی لازم از آسیب دیدگان را انجام می دهد.

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (دوشنبه) پس از بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان تالش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال اعلام هواشناسی مبنی بر پیش بینی وقوع بارندگی در غرب گیلان؛ اطلاع رسانی گسترده‌ای به مردم و کشاورزان صورت گرفت که میزان خسارت‌ها با وجود حجم زیاد بارندگی، با همکاری های مناسب صورت گرفته، کمتر است.

وی با تصریح اینکه این میزان بارندگی در درازمدت بی سابقه بوده ، گفت: طی مدت چهار ساعت بالغ بر ۲۴۰ میلی متر باران بارید و حجم بارش ها در طول شبانه‌روز گذشته از ۳۰۰ میلی متر تجاوز کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: نیروهای امدادی به محض وقوع سیل در منطقه حضور داشتند و از صبح روز گذشته نیز مدیران مرتبط استانی به صورت میدانی پای کار بوده و بر روند خدمات رسانی ها نظارت می کنند.

دکتر زارع به تاکید صورت گرفته مبنی بر پیشگیری از افزایش میزان خسارت های وارده به مردم، اراضی کشاورزی و تاسیسات زیربنایی اشاره کرد و گفت: به سبب حجم بالای آب، بخشی از تاسیسات زیربنایی و اراضی کشاورزی، جاده های روستایی و منازل مسکونی آسیب دیدند.

استاندار گیلان برآورد اولیه میزان خسارت های وارده این سیل را بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: براساس گزارش واصله تا زمان حاضر، ۱۰ واحد مسکونی روستایی به صورت ۱۰۰ درصد تخریب و به تعدادی از واحدها نیز بین ۱۰ تا ۹۰ درصد آسیب وارد شده است.

وی به حضور کارشناسان بنیاد مسکن در منطقه و انجام برآورد میزان خسارت های وارده به منازل مسکونی اشاره و خاطرنشان کرد: از تعداد شش جاده ارتباطی مسدود شده روستایی ناشی از سیل، سه روستا بازگشایی شده و بقیه نیز به سبب حجم بالای گل و لای تا فردا بازگشایی می‌شوند.

دکتر زارع با بیان اینکه بخش اعظمی از قطعی آب، برق و گاز تا امشب رفع خواهد شد، گفت: بخش باقیمانده نیز تا فردا وصل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: درخصوص آن دسته از ساکنان این منطقه که منازلشان به صورت گسترده آسیب دیده، هلال احمر و دیگر دستگاه ها مشغول امدادرسانی هستند.

وی همراهی و صبوری کنونی موجود میان مردم را در مدیریت شرایط کمک کننده دانست و اظهار کرد: به سبب اهتمام رئیس جمهوری ، مجموعه دولت و قول مساعد برای حمایت های اعتباری؛ پس از برآورد کامل خسارات وارده از طریق سازمان مدیریت بحران کشور، اقدامات و پیگیری های لازم صورت می گیرد.