برای حفظ سلامت دانش آموزان به همیاری خانواده ها نیاز داریم
برای حفظ سلامت دانش آموزان به همیاری خانواده ها نیاز داریم

  رشت – ایده آل خبر  – استاندار گیلان با بیان این که آموزش دانش آموزان با تدابیر اندیشیده شده در سال تحصیلی جدید به صورت حضوری و غیرحضوری گفت: برای حفظ سلامت فرزندانمان به همیاری خانواده ها نیاز داریم.

 

 

به گزارش ایده آل خبر به نقل از ایرنا، ارسلان زارع روز شنبه در مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان شاهد دختران آیت الله بهجت رشت با تبریک آغاز  سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ افزود:

پروتکل های بهداشتی در مدارس برای انجام فعالیت های آموزشی ، با دقت و سخت گیرانه به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی با اشاره به این که امسال با توجه به شرایط موجود سال تحصیلی متفاوتی نسبت به سال های گذشته آغاز کردیم واظهار داشت: تفاوت از این جهت که ما هر سال اول مهر ماه بازگشایی مدارس را داشتیم اما امسال ۱۵ روز زودتر این بازگشایی انجام شده ضمن اینکه به سبب شیوع ویروس کروتا افزون بر ۶ ماه کشور ما و سایر کشورها با این بیماری درگیر هستند به این دلیل امسال به دلیل تدابیر اندیشیده شده مدارس به صورت حضوری و غیرحضوری در بستر فضای مجازی است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: شورای آموزش و پرورش برای آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی جدید تدابیری اندیشیده تا ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی به گونه ای برنامه ریزی شود تا خانواده  دغدغه ای نداشته باشند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه گیلان از جمله کانون های بیماری کرونا بود در سال تحصیلی گذشته در عرصه آموزش، افسران سپاه پیشرفت جامعه به شایستگی عمل کردند و به نحو شایسته و طبق تقویم اجرایی مدارس آموزش به خوبی انجام و نتایج اعلام شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه امسال به دلیل همین تلاش ها سال خوبی خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: دانش آموزان و اولیاء آنان به دلیل فهم بالایی که دارند مطمئن هستیم که در رعایت دستورالعمل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بیشترین مراعات را خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی به استقبال بازگشایی مدارس آمده ایم که امسال شروع سال تحصیلی تفاوت هایی هم به لحاظ زمانی و هم به جهت دشواری های ناشی از شیوع کرونا دارد، گفت: در مناسبت های مختلف از همه معلمان که با همتی ستودنی نگذاشتند فرآیند آموزش در کشور متوقف شود، قدردانی کرده ام ولی امروز و در این مناسبت میمون نیز بار دیگر لازم می‌دانم مراتب سپاسگزاری خود از این افسران سپاه پیشرفت کشور را اعلام نمایم.

وی  با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید همچنان نیازمند استمرار کوشش معلمان و اولیاء مدارس برای انجام فعالیت های آموزشی با وجود کرونا هستیم، اظهار کرد: البته برنامه ریزی های دقیقی بمنظور انجام این فعالیت ها همراه با ویروس کرونا صورت گرفته و پروتکل های بهداشتی سخت گیرانه ای طراحی و به مرحله اجرا گذاشته شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: این موارد بیانگر اهمیت فرآیند آموزش و نیز سلامت فرزندان این کشور بعنوان آینده سازان ایران اسلامی است.

 

زارع به کسب تجربه های موفق طی افزون بر شش ماه گذشته به دنبال همه گیری کرونا اشاره کرد و افزود: تصمیمات و تدابیر دولت برای تامین توامان معیشت و سلامت مردم، اکنون پیش روی ماست و باید با بهره گیری از آن الگو ، سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

 

استاندار گیلان تصریح کرد: از متولیان آموزش استان انتظار دارم به گونه ای برنامه ریزی کنند تا از اختلال در آموزش دانش آموزان و تضییع فرصت تحصیل آنان جلوگیری شود.

 

وی به نقش آفرینی موثر خانواده ها در پیگیری آموزش فرزندان و مشارکت فعال دانش آموزان در فرآیند یادگیری طی سال تحصیلی گذشته اشاره و بر ضرورت استمرار آن در سال تحصیلی جدید تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه در تغییر سبک زندگی پیشین باید برنامه ریزی ها به گونه‌ای باشد که دانش آموزان از شیوع این ویروس، خسارت و خسران آموزشی نبینند، اظهار داشت: به سبب برنامه ریزی صورت گرفته برای حضور حداقلی دانش آموزان در محیط مدرسه، رعایت نوبت بندی و آموزش از طریق شبکه شاد که نواقص آن برطرف شده و امیدواریم به روش تلفیقی سال تحصیلی موفقی را تجربه کنیم.

 

نماینده عالی دولت در گیلان با اطمینان بخشی به اولیاء دانش آموزان درخصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مراقبتی در مدارس و کلاس های درس افزود: رعایت این مسائل از جمله الزاماتی است که مدیران، معلمان و کادر آموزشی بر آن نظارت می کنند و باتوجه به اطلاع رسانی صورت گرفته قطعاً دانش آموزان نیز با مشارکت خانواده‌ها دقت لازم را خواهند داشت.

 

زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ صبح امروز “شنبه” همزمان با سراسر کشور برای بیش از ۳۶۸ هزار دانش آموز گیلانی با حضور ارسلان زارع استاندار به صدا درآمد.