برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان آمادگی داریم
برای رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان آمادگی داریم

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در دیدار با نماینده مردم شریف لاهیجان و سیاهکل در محل سازمان صمت گیلان اظهار داشت: فعال سازی ظرفیت و مصوبه قانونی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان و بهره مندی مردم آن منطقه از مواهب آن، می‌تواند […]

به گزارش ایده آل خبر به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت معدن تجارت استان گیلان، فرهاد دلق پوش در دیدار با نماینده مردم شریف لاهیجان و سیاهکل در محل سازمان صمت گیلان اظهار داشت: فعال سازی ظرفیت و مصوبه قانونی منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان و بهره مندی مردم آن منطقه از مواهب آن، می‌تواند اقتصاد لاهیجان را متحول نماید.
رئیس سازمان صمت گیلان با اعلام آمادگی کامل برای رفع چالش ها و مشکلات پیش روی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان، عنوان نمود: افق و چشم‌انداز تصویب شده برای توسعه فعالیت‌های صنعتی با رعایت چارچوب و حفظ مواهب طبیعی و بدون صدمه به ظرفیت‌های خدادادی می‌تواند اشتغال جوانان و اقتصاد گیلان را اعتلاء دهد.
وی بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت های قانونی نمایندگان سختکوش مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات و نیل به شکوفایی اقتصادی را تاثیرگذار دانست و گفت: ما همواره مترصد و پیگیر نشستی با مجمع نمایندگان برای بهره‌مندی از خرد جمعی و حمایت قانونی با هدف بهبود وضعیت در بخشهای مختلف صنعت، معدن و تجارت هستیم تا بتوانیم با همکاری مدیران عضو شورای هم خانواده، از تضارب افکار و هم اندیشی برای پیشرفت در امور استفاده نماییم و و نقطه نظرات و مطالبات نمایندگان پرتلاش استان را نیز بررسی و پیگیری نماییم.
دکتر دلق پوش همچنین در پاسخ به دغدغه نماینده منتخب لاهیجان و سیاهکل در خصوص توسعه صنعتی، پیشنهاد کرد: در این زمینه می‌توان در منطقه دیلمان با شناسایی محلی مناسب برای ایجاد صنایع تبدیلی و مرتبط با کشاورزی با هدف احداث شهرک صنعتی غیرآلاینده از ظرفیت های اقلیمی آنجا که سنخیت با فعالیت بومی آن منطقه و هماهنگی با سند آمایش سرزمینی هم داشته باشد، اقدام نمود.
رسول فرخی، نماینده منتخب مردم شریف لاهیجان و سیاهکل نیز در ادامه دیدار اظهار داشت: به دنبال حل و فصل کل مشکلات استان نیستیم ولی اگر بتوانیم دو مشکل از مشکلات عمده استان و شهرستان حوزه انتخابی را پیگیری و حل نماییم، مطلوب است.
وی در ادامه اظهار داشت: پروژه‌هایی برای لاهیجان وسیاهکل قابل احداث است که زنجیره تامین و تولید آن از ابتدا تا انتها ایجاد شود و با اقلیم بومی سازگار و در مقابل تحریم‌ها نیز مقاوم باشد.
دکتر فرخی پالایش مشکلات واحدهای نیمه تعطیل و مشکل دار را خواستار شد و گفت : در قالب کمیته ای برای دسته بندی مشکلات واحدهای مستقر در شهرکهای صنعتی لاهیجان و سیاهکل لازم است اقدام شود تا شاهد پویایی بیشتر بخش صنعت و اشتغال در منطقه باشیم.