برپایی کارگاه آموزشی شرکت های دانش بنیان (الزامات و مزایا)
برپایی کارگاه آموزشی شرکت های دانش بنیان (الزامات و مزایا)

روز دوشنبه ۴ شهریورماه کارگاه آموزشی الزامات و مزایای شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف آشنایی و آگاهی شرکت‌های فعال با فناوری‌های مـتوسط و بالا در حوزه‌های مختلف و . . .

ایده آل خبر _به گزارش دفتر روابط عمومی پارک علم و فناوری استان گیلان ،روز دوشنبه ۴ شهریورماه کارگاه آموزشی الزامات و مزایای شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف آشنایی و آگاهی شرکت‌های فعال با فناوری‌های مـتوسط و بالا در حوزه‌های مختلف و هسـته‌های فناور، با مقتضیات و الزامات شـرکت‌های دانش‌بنیان، برگزار شد.

در این ابتدای این کارگاه آموزشی سرکار خانم مهندس میرزنده‌دل مدیر بازاریابی و اطلاعات پارک علم و فناوری گیلان ضمن خیر مقدم به مدعوین درباره این کارگاه آموزشی گفت: این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با قوانین و الزامات شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان برپاشد و آگاهی از مزایای دانش‌بنیان شدن شرکت‌ها موجب خواهد شد تا تجاری‌سازی نتایج تحقیقات و توسعه کسب وکار در حوزه فناوری‌های متوسط و سطح بالا رونق یابد.

در ادامه ایشان با معرفی آقای سیدعلیرضا طباطبایی سرارزیاب ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان مدرس این کارگاه در خصوص محتوای این دوره آموزشی گفت: مهمترین سرفصل‌های این کارگاه آموزشی درخصوص ارزیابی محصولات دانش‌بنیان، الزامات و شرایط شرکت‌های دانش‌بنیان؛ فرآیند ارزیابی دانش‌بنیان و مزایا و حمایت‌های انجام شده از شرکت دانش‌بنیان، بوده و بررسی زمینه‌های فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله تحقیقات کاربردی، ارائه خدمات توسعه کسب و کار در بازارهای بین المللی و توسعه کارآفرینی در سطح ملی از جمله مواردی بود که در این کارگاه ارائه شد.

باتوجه به زمینه فعالیت و موارد مورد درخواست شرکت‌های دانش بنیان مباحثی همچون:

ارائه خدمات تخصصی و مشاوره‌ای ،تولید محصولات با فناوری‌های نوین ،ارائه خدمات توسعه کارآفرینی ،ارائه محصولات توسعه محصولات جدید،انجام خدمات نظارتی بر تحقیقات پژوهشی و اجرایی و مشاوره‌ای نیز ارائه شد.