به مناسبت هفته دولت؛آغاز طرح آبرسانی به مناطق مرکزی و شرق گیلان _احداث خط انتقال آب ازتاسیسات خمام به شهرخشکبیجار
به مناسبت هفته دولت؛آغاز طرح آبرسانی به مناطق مرکزی و شرق گیلان _احداث خط انتقال آب ازتاسیسات خمام به شهرخشکبیجار

در ششمین روز از هفته دولت طرح آبرسانی به مناطق مرکزی و شرق گیلان _احداث خط انتقال آب از تاسیسات خمام به شهر خشکبیجار با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان،مومنی زاده فرماندار رشت،محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت و جمعی از مسئولین استان در بخش خشکبیجار برگزار شد.

ایده آل خبر_ در ششمین روز از هفته دولت طرح آبرسانی به مناطق مرکزی و شرق گیلان _احداث خط انتقال آب از تاسیسات خمام به  شهر خشکبیجار با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان،مومنی زاده فرماندار رشت،محمد صادق حسنی نماینده مردم رشت و جمعی از مسئولین استان در بخش خشکبیجار برگزار شد.

دکتر مومنی زاده با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر و هفته دولت در بین مدیران استانی بیان کرد: هفته دولت فرصتی است برای تبلیغات و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی که در سال جاری به مناسبت این روزها خوشبختانه همزمان در سراسر کشور پروژه های متعددی افتتاح شد که سهم رشت ۶۱۵ پروژه با ۳۷۳ میلیارد تومان اعتبار بوده است.

پروژه احداث خط انتقال آب ازتاسیسات خمام به شهرخشکبیجار از لحاظ کمی و کیفی اهمیت زیادی در منطقه دارد

فرماندار رشت در ادامه  آبرسانی و خط انتقال آب و دیگری بهسازی و تعریض راه اصلی را دو مطالبه  مردم مناطق خمام و خشکبیجار ،لشت نشا و کوچصفهان عنوان کرد و افزود: پروژه احداث خط انتقال آب ازتاسیسات خمام به شهرخشکبیجار اهمیت زیادی به لحاظ کمی و کیفی در منطقه دارد، که با اعتباری بالغ بر ۲۵میلیارد تومان علاوه بر شهر ها، مراکز بخش ۲۴ روستا رانیز تحت پوشش قرار خواهد داد.

میرشمس مومنی زاده در ادامه افزود: مردم ما در این خطه از شهرستان نیازمندیهای بسیاری دارند و همه مسئولین اجرائی در تلاش هستند که به مردم خدمت کنند

وی در خاتمه از مسئولین آب و فاضلاب گیلان خواست تا با حمایت سایر مسئولین در اجرا این پروژه تلاش بیشتری کرده تا این پروژه در زمان قابل قبولی به بهره برداری برسد تا مردم از ثمرات و برکات این طرح ها بهره مند شوند.

مهندس سید محسن حسینی مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان ضمن تبریک هفته دولت و خیر مقدم به مسئولین گفت: شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در بدو تاسیس ۱۳۷۱در ۳۶شهر استان تحت پوشش آب قرار داد، که منابع تامین آب آنها از چاه های حفر شده و چشمه های موجود در همان مناطق بود.

پیش بینی طرح های آبرسانی بزرگ در سراسر گیلان

مدیر عامل آب و فاضلاب گیلان با اشاره به روند روبه رشد آبرسانی در استان اظهار داشت :در حال حاضر طرح های آبرسانی بزرگی در سراسر گیلان پیش بینی شده است که از مهمترین و بزرگترین آنها می توان به طرح آبرسانی به ناحیه مرکزی شهر رشت و شرق نزدیک گیلان اشاره داشت، که حدود ۶۵ درصد جمعیت گیلان را تحت پوشش قرار می دهد.

وی ادامه داد : با اجرای این طرح ۱۲ شهر تحت پوشش قرار گرفته و به مرور زمان شهرهای خشکبیجار ،کوچصفهان،لشت نشا و روستاهای اطراف نیز افزوده خواهند شد و در نهایت بیش از ۷۰ درصد جمعیت شهری را تحت پوشش قرار خواهد داد.

حسینی با توضیحی در مورد طرح آبرسانی از تصفیه خانه بزرگ گیلان به شهرخشکبیجار بیان داشت: این طرح به طول ۱۴ کیلومتر ،بالوله ۱۵ چدن داکتل و ۲۵۱۰۰میلیون تومان اعتبار اجرا خواهد شد.

او گفت: در این طرح جمعیت روستایی هم مدنظر قرار گرفته و ۲۴ روستای حد فاصل خمام به خشکبیجار در این طرح گنجانده خواهند شد .

مدیر عامل شرکت آبفای گیلان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک جمعیت شهری و روستایی از آب تصفیه شده تصفیه خانه بزرگ گیلان که در آینده از ۳هزار لیتر در ثانیه به ۶هزار لیتر در ثانیه ارتقا پیدا خواهد کرد استفاده میکنند. این طرح باعث افزایش کیفیت و کمیت آب خواهد شد و آب مورد نیاز این مناطق را تا سال ۱۴۲۵ تامین خواهد کرد.

بهره برداری از طرح انتقال آب از تاسیسات خمام به خشکبیجار کمتر از ۲۴ ماه

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان مدت اجرای این پروژه را ۲۴ ماه اعلام کرد و افزود: با توجه به رفع تعدادی ازمشکلات پیش رو این پروژه با تلاش و همراهی سایر مدیران اجرایی استان در مدت زمان کوتاهی افتتاح خواهد شد.

حسینی از محاسن این پروژه به استفاده از تولیدات داخل کشور وایجاد اشتغال و نیز استفاده از لوله چدن داکتیل که از ضیلات آهن است اشاره کرد و در پایان گفت: اجرای این پروژه از هر دو مسیر شروع خواهد شد و در هر مقطع تست و به مرحله بهره برداری خواهد رسید

استفاده از آب آشامیدنی سالم از نیازهای اصلی مردم است.

محمد صادق حسنی دیگر سخنران این مراسم  ضمن تبریک هفته دولت پروژه فوق را از بزرگترین پروژه های گیلان خواند و گفت : استفاده از آب شرب سالم از نیاز های اصلی مردم است.

نماینده رشت با اشاره به تاخیر اجرای این پروژه اظهار داشت: با توجه به استفاده از امکانات دولتی در اجرای فاز ۲ تصفیه خانه بزرگ‌گیلان و استفاده از Bot
امیدواریم با کمک مسئولین پروژه را در زمانی که مشخص شده به اتمام برسانیم

بهره مندی مردم از آب شرب سالم از اولویتهای دولت است

ارسلان زارع استاندار گیلان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اذعان داشت:از اینکه در اولین روز کاری بعنوان استاندار گیلان برای حل مشکلات به حق مردم این مناطق حضوردارم خوشحالم و از تمامی افرادی که این کار بزرگ و شایسته را پیگیری کرده اند قدردانی میکنم.

ارسلان زارع تصریح کرد: این پروژه میتواند با همکاری مردم و مسئولین و با تلاش و پیگیری بیشتر کمتر از ۲۴ماه به پایان برسد.

نماینده عالی دولت بهره مندی مردم از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را از اولویتهای دولت برشمارد و گفت : این شاخص ها را با توجه به اعتباراتی که دولت در آب و فاضلاب روستایی پیش بینی ‌کرده در شهر و روستا باید افزایش دهیم.

وی مشکل راه این منطقه را از برنامه ریزی های انجام شده جهت رفع مشکلات جاده ای به موازات پروژه آبرسانی اشاره کرد و گفت : امیدواریم دو معضل این مناطق بصورت همزمان برطرف شود.

هرگز نمیتوانند ملت ایران را به عقب برانند

ارسلان زارع در خاتمه با یادی از شهیدان رجایی و با هنر از آرمان های انقلاب اسلامی ایران و دفاع مقدس سخن گفت و افزود: هرگز نتوانستند ملت ایران را به عقب برانند امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و شک نکنید ملت ایران با رهنمود های رهبر انقلاب و تدابیر رئیس جمهور و ایستادگی ، مشارکت و مقاومت از این دوران سخت هم گذر خواهد کرد.