تداوم رایزنی فرماندار رشت با مدیران استانی در راستای تحقق جهش تولید
تداوم رایزنی فرماندار رشت با مدیران استانی در راستای تحقق جهش تولید

 رشت - ایده آل خبر - در راستای ایجاد رونق تولید در شرکت پیشروتاب، فرماندار رشت در دیدارهای جداگانه با مدیر امور شعب بانک سپه و مدیران کل امور مالیاتی و دارایی استان گیلان، مشکلات واحد این واحد تولیدی را به صورت ویژه پیگیری کرد.

 رشت – ایده آل خبر – در راستای ایجاد رونق تولید در شرکت پیشروتاب، فرماندار رشت در دیدارهای جداگانه با مدیر امور شعب بانک سپه و مدیران کل امور مالیاتی و دارایی استان گیلان، مشکلات واحد این واحد تولیدی را به صورت ویژه پیگیری کرد
به گزارش ایده آل خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ در پی بازدید مهندس علی فتح اللهی از شرکت ریسندگی و بافندگی پیشروتاب، در راستای پیگیری مشکلات این واحد تولیدی، فرماندار رشت در دیدار های جداگانه با مدیر امور شعب بانک سپه، مدیر کل امور مالیاتی و مدیر کل دارایی استان گیلان مشکلات این واحد تولیدی را به صورت ویژه پیگیری کرد.
مهندس فتح اللهی در این دیدار ها با بیان اینکه حفظ اشتغال از ایجاد اشتغال نیز مهمتر است، افزود: باید شرایطی فراهم نماییم در قالب ضوابط و مقررات موجود، نه تنها چنین واحدهای تولیدی را حفظ کنیم بلکه بتوانیم زمینه توسعه و رشد این واحدهای تولیدی را فراهم آوریم.
وی با اشاره به استمرار برنامه بازدید از واحدهای تولیدی از سوی فرمانداری، تصریح کرد: ما در حد وسع خودمان تلاش می کنیم و با استفاده از همه ظرفیت های موجود، خود را موظف به پیگیری مشکلات یکایک این واحدهای تولیدی می دانم.
وی با تاکید بر لزوم وجود رویکرد و نگاه مثبت همه دستگاه های اجرایی و بانک ها به مقوله طرح های اشتغالزا و کارآفرینی، ابراز امیدواری کرد: با  تسهیل روندهای اداری و مالیاتی و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، شرایط لازم جهت تحقق شعار جهش تولید در واحدهای تولیدی و صنعتی مرکز استان گیلان فراهم آید.
گفتنی است شرکت ریسندگی و بافندگی پیشروتاب به عنوان مدرن ترین واحد حوله بافی کشور و تنها واحد حوله بافی استان گیلان، پس از ورشکستگی در سال ۹۲، توانست با مدیر عامل جوان و هیئت مدیره جدید خود بار دیگر خود را احیاء و فعالیت های خود را از سر بگیرد.
این واحد تولیدی هم اکنون تنها با ۲۰ درصد از ظرفیت خود و با ایجاد اشتغال  برای۱۰۰ نفر مشغول به فعالیت است که در صورت رفع مشکلات دیون مالیاتی و تامین سرمایه در گردش مناسب از طریق تسهیلات بانکی، با استفاده از ظرفیت کامل خود، می تواند برای ۴۰۰ نفر دیگر اشتغال ایجاد نماید.