تشدید نظارت های بهداشتی بر مشاغل و اصناف گیلان
تشدید نظارت های بهداشتی بر مشاغل و اصناف گیلان

رشت _ ایده آل خبر _ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر تشدید نظارت های بهداشتی بر اماکن عمومی، ادارات، مشاغل و اصناف با هدف پیشگیری از افزایش موارد ابتلا به کرونا ، خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا ) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده در این خصوص گفت : با توجه به روند افزایشی مبتلایان به بیماری کرونا در گیلان ، نظارت های بهداشتی بر اماکن عمومی، ادارات و تمامی مشاغل و اصناف استان که به نحوی به عموم مردم خدمات ارایه می دهند، تشدید می شود .

وی در این بازدیدها مشارکت نمایندگانی از اداره اماکن، بسیج اصناف و دیگر ارگان های نظارتی لازم لازم دانست و افزود: در راستای نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح استان ، بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی، اماکن عمومی، ادارات و … از سوی بازرسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اول آبان ماه سال جاری آغاز و در حال انجام است.

دکتر حیدر زاده ادامه داد : در این خصوص بازرسان بهداشت محیط به همراه سایر ارگان های نظارتی سطح استان در طی بازرسی های مشترک در شب های اخیر( اول و سوم آبانماه سالجاری) طی بازدید از ۷۰ مورد اماکن عمومی ، مراکز تهیه و توزیع مواد خوردنی و آشامیدنی در سطح شهرستان رشت اقدام نموده و نتیجه این بازرسی ها ، تعطیلی موقت پنج واحد صنفی متخلف و نمونه برداری ۱۳ مورد از مواد غذایی مشکوک و همچنین معدوم نمودن حدود ۷۰ کیلو گرم مواد غذایی فاسد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه با تاکید بر اینکه در طی این بازدید ها بسیاری از اماکنی که مرتکب تخلفات بهداشتی بودند با تذکر بازرسان، در بازرسی های بعدی نسبت به رفع تخلفات خود اقدام نمودند.

وی رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی در برخی از مشاغل و اصناف ( به علت ازدحام جمعیت ) را یکی از دلایل مهم افزایش موارد ابتلا به کرونا و در نتیجه مرگ ناشی از این ویروس خطرناک عنوان کرد.

دکتر حیدرزاده در ادامه با تاکید بر اینکه مردم فهیم استان باید بیماری کووید ۱۹ را جدی بگیرند و در برابر آن احساس خطر نمایند ، گفت ؛ این بیماری در مقابل هرگونه سهل انگاری و بی توجهی، زنجیره انتقال خود را گسترش می دهد.
معاون بهداشتی دانشگاه شست و شوی مداوم دست ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک را بهترین راهکار در پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد.

دکتر حیدرزاده در پایان با اشاره به فعالیت مراکز (۱۶ و ۲۴ ساعته ) درمان سرپایی کرونا در گیلان به عنوان یکی از نقاط قوت دانشگاه، بر برنامه ریزی برای تقویت این مراکز در سطح استان تاکید کرد و نقش این مراکز را در شناسایی سریع بیماران مشکوک و مبتلا به کووید مهم خواند.