تفقد از خانواده شهدا وظیفه تمام مسئولان است/ شهدا با جانفشانی عزت را برای کشور به ارمغان آوردند
تفقد از خانواده شهدا وظیفه تمام مسئولان است/ شهدا با جانفشانی عزت را برای کشور به ارمغان آوردند

رشت - ایده آل خبر - آیت الله رسول فلاحتی امروز به منظور تکریم از مقام شامخ شهدا در منزل خانواده های شهیدان علیرضا و شمس الله تسلیمی، مرتضی و اسماعیل پیش بین و همچنین عباس و سعید خدمتگزار در شهرستان فومن حضور پیدا کرد.

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان،- امام جمعه رشت با اشاره به اینکه هدف از رسیدن به محضر پدران، مادران و نزدیکان خانواده شهدا، تفقد از این عزیزان است اظهار کرد: تفقد از خانواده شهدا وظیفه تمام مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه شهدا جان خود را تقدیم راه خدا کردند، بیان کرد: وظیفه داریم با تفقد و حضور در کنار خانواده شهدا این مسیر را ادامه دهیم.

آیت الله فلاحتی، دلجویی از خانواده های معظم شهدا را وظیفه همه مسئولان عنوان کرد و افزود: برای عرض ادب و احترام خدمت خانواده شهیدان حضور پیدا کردیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه خانواده شهدا شمع و چراغ ملت ایران هستند، تصریح کرد: خانواده شهدا مشکلات مردم را می توانند به گوش مسئولان برسانند ضمن اینکه مسئولان نیز وظیفه دارند حرمت خانواده شهیدان را حفظ کنند.

وی، خانواده شهدا را افتخار جامعه دانست و خاطرنشان کرد: خانواده شهدا، سفیران شهیدان محسوب می شوند و مسئولان خود را وامدار شهدا می دانند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه شهدا با جانفشانی عزت را برای کشور به ارمغان آوردند، اظهار کرد: همه مسئولان قدرشناس خانواده شهدا هستند.

امام جمعه رشت به ماندگاری نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا اشاره کرد و یادآور شد: هیچ مقامی بالاتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا دعا کنند خدای متعال مسئولان را به راه راست هدایت کند و از مسیر شهیدان فاصله نگیرند، تصریح کرد: خانواده شهدا همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی و مقام معظم رهبری هستند.

شهیدان علیرضا تسلیمی سال ۱۳۶۵ در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید و شمس الله تسلیمی از جانبازان جنگ تحمیلی پس از تحمل سختی مجروحیت در سال ۱۳۷۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهیدان اسماعیل پیش بین سال ۱۳۶۲ در عملیات “فکه” به درجه شهادت نائل آمد و مرتضی پیش بین سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی “ماووت” به شهادت رسید.

شهیدان عباس و سعید خدمتگزار سال ۱۳۶۷ در منطقه “خرمال” در یک روز و یک عملیات به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.