تلاشهای شهرداری برای روز جهانی نابینایان
تلاشهای شهرداری برای روز جهانی نابینایان

علیرضا قانع مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری  این هفته روز جهانی نابینایان را در پیش داریم. یکی از اقداماتی که شهرداری رشت در تعامل و همکاری با دیگر دستگاه های اجرایی استان گیلان انجام می دهد، مناسب سازی فضای شهری است که برای معلولان، سالمندان، خردسالان، نابینایان و…مورد توجه قرار می گیرد. مدیریت […]

  1. علیرضا قانع
    مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری 

این هفته روز جهانی نابینایان را در پیش داریم.
یکی از اقداماتی که شهرداری رشت در تعامل و همکاری با دیگر دستگاه های اجرایی استان گیلان انجام می دهد، مناسب سازی فضای شهری است که برای معلولان، سالمندان، خردسالان، نابینایان و…مورد توجه قرار می گیرد.
مدیریت شهری همواره تلاش می کند تا با اقدامات خود فضاهای شهری بهتر و بیشتر برای مورد استفاده این دسته از افراد قرار بگیرد.
شهری می تواند مورد استفاده بهتر نابینایان، معلولان و… قرار بگیرد که مدیران شهری آن با بهره گیری از خرد جمعی و همکاریهای گروهی مبلمان شهری، فضاهای عمومی، مسیرهای رفت و آمد و سیستم حمل و نقل همگانی آن برای این دسته از افراد به محیطی مناسب و قابل استفاده تبدیل می کنند و از این طریق معلولان هم احساس امنیت و آرامش خاطر می نمایند.
مدیریت شهری تاکنون در ادوار مختلف به سهم خود برای رسیدن به این مهم تلاش کرده است اما جای امیدواری است که با هم افزایی نیروها و امکانات مسیرهای پیشرفت در این زمینه روز به روز بهتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرند.
از این رو مناسب سازی فضای شهری برای نابینایان در آستانه روز جهانی نابینایان و عصای سفید قابل توجه است و امیدواریم با همراهی همگان از این پس نیز به خوبی پیش برود.