جهاد در راه خدا سنجشی برای ایمان به خداست/ فرهنگ دفاع مقدس یک ابر فرهنگ است/ راه برون رفت از مشکلات امروز بازگشت به دستاوردهای دفاع مقدس است
جهاد در راه خدا سنجشی برای ایمان به خداست/ فرهنگ دفاع مقدس یک ابر فرهنگ است/ راه برون رفت از مشکلات امروز بازگشت به دستاوردهای دفاع مقدس است

  رشت - ایده آل خبر - فرمانده سپاه ناحیه مرکزی شهرستان رشت صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در جمع اصحاب رسانه  با اشاره به همت و غیرت جوانان در دفاع مقدس بیان داشت : ما در دفاع مقدس با ایمان به شعار ما میتوانیم توانستیم به موفقیت هلی پی در می دست یابیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایده آل خبر – سرهنگ قاسمی اسلامی شدن حکومت ایران مهم ترین پیامد جنگ ایران و عراق خواند و گفت: هدف از جنگ عراق با ایران نه تنها اشغال ایران بلکه پایان دادن حکومت ایران و حذف قداست اسلام در ایران بود .

وی با تاسی از بیانات مقام معظم رهبری گفت: دشمن کمر همت به نابودی ایران اسلامی بسته بود اما دوران هشت سال دفاع مقدس با داشتن ویژگی های خاص که به عبارتی این ویژگی ها گنجینه های گرانبهای ملت بود توانستند حماسه های بزرگی بیافرینند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت شجاعت فرماندهان، بی اعتنایی رزمندگان به دنیا و قاطعیت امام(ره) در تصمیم گیری ها و حضور زنان در جبهه ها و پشت جبهه ها و … را از ویژگی های دفاع مقدس خواند و یادآور شد: دفاع مقدس با ویژگی و محوریت اسلامیت آغاز شد

سرهنگ قاسمی جهاد در راه خدا را سنجشی برای ایمان به خدا خواند و تصریح کرد: عظمت کبریایی خداوند در جهاد دفاع مقدس نمود پیدا کرد، دفاع مقدس در سه صحنه بین المللی منطقه ای و داخلی تاثیرات بسیار زیادی داشت

وی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل افزود: تقویت روحیه سپاه ارتش و بسیج در الویت کار امام راحل بود.وحدت و انسجام ملی رزمندگان و بسیجیان و مردم و اشتباهات استراتژیک صدام در عدم شناخت صحیح از مردم ایران از علل شکست عراق در دفاع مقدس بود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت فرهنگ دفاع مقدس را یک ابر فرهنگ و فرهنگ مرجع عنوان کرد و گفت: درخشش فرهنگ دفاع مقدس به گونه ای بود که علاوه بر حضور در همه فرهنگ ها تمامی خرده فرهنگ را از دور خارج کرد به گونه ای که حتی مخالفین جمهوری اسلامی حرمت و قداست شهدا و جانباز را گرامی می دارند و از این نظر دفاع مقدس یک فرهنگ مانا برای همه دوران است.لذا امروز ما وظیفه داریم تا از همه رزمندگان دفاع مقدس تجلیل و یاد شهدا را گرامی بداریم.

سرهنگ قاسمی  با اشاره به ایفای نقش بی بدیل همه استانها و اقوام ایرانی در دفاع مقدس تصریح کرد؛ اگر خودباوری ملت ایران نبود در همان روزهای اول جنگ خاک ایران به دست دشمن می افتاد.

وی احساس اتکا به نفس احساس خودباوری، اعتماد به نفس و… را ازدیگر عوامل موفقیت دفاع مقدس خواند و یادآور شد: امروز متاسفانه بسیاری از مدیران خودباوری را از دست داده اند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر اینکه راه بردن رفت از مشکلات امروز بازگشت به دستاوردهای دفاع مقدس است ، خاطرنشان کرد: دفاع به ما آموخت برای حفظ امنیت باید خود روی پای خود بیایستیم و برای رسیدن به موفقیت منتظر ‌کسی نمانیم. امروز تئوریسین های دنیا به این امر پی بردند که برای تصاحب ملل روی افکار فرهنگ و ایمان ملل کار کنند و امروز ما درگیر جنگ نرم هستیم دشمن در جنگ نرم سعی در تغییر افکار ملت ماست.

این مسئول گفت: متاسفانه بعضی ها سعی می کنند و تا به جوانان القا کنند که برای برون رفت از وضعیت کنونی اقتصادی راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم و این بزرگترین خیانت به کشور است. سازش با آمریکا مشکلات ما را حل نمی کند لذا باید مراقب باشیم تا در زمین دشمن بازی نکنیم.

سرهنگ قاسمی اذعان داشت: با وجود انکه ۶۰ درصد حوزه خلیج فارس ، ۱۵ الی ۱۶ درصد نفت جهان و ۴۵ درصد گاز جهان ، ۲ نقطه از ۱۴ نقطه استراتژیک و رئیس ژئو پلتیک ایران از آن ایران است و … دشمنان با چشم داشت به این ثروت های الهی سعی در براندازی نظام را دارند‌

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت شعار سال هفته دفاع مقدس را ما قوی هستیم عنوان کرد و افزود: با این شعار ۴۰ سال توانستیم در مقابل آمریکا و ایادی آن مقاومت کنیم.

وی یادآور شد: سپاه شهرستان رشت امروز با تمام توان خود جهت گرامیداشت هفته فاع مقدس بیش از ۸۰ برنامه محوری و مهم در شهرستان رشت و ۴۰۰ ریز برنامه کار توسط ستادها و مراکز بسیج زیر مجموعه در سطح شهر رشت اجرایی خواهد کرد.

سرهنگ قاسمی در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس خاطرنشان کرد: تجلیل از ۱۰۰ نفر از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نواختن زنگ مقاومت در شبکه شاد و به صورت نمادین در برخی از مدارس برپایی موکب محرم برپایی جشنواره و تجلیل از سربازان و مسابقات تیراندازی، دارت ، برپایی یادواره شهدای دفاع مقدس برگزاری میز خدمت با حضور مدیران شهرستانی در محله های آسیب پذیر تقدیر از ۴۰ نفر از بسیجیان اهدا ۱۵۰ بسته لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند، تجدید و عهد پیمان با شهدا و گلباران مزار شهدا ، حضور معنوی در جمع خانواده های شهدا دیدار با خانواده شهیدان یوسفی، و….افتتاح ساخت پایگاه مقاومت بسیج ، افتتاح ده واحدمسکن محرومین و….از اهم برنامه های محوری این هفته است.