حضور ۲۰۰۰ تیم سه نفره در غربالگری گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان
حضور ۲۰۰۰ تیم سه نفره در غربالگری گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا در گیلان

رشت- ایده آل خبر_معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از همکاری 200 تیم سه نفره در خصوص غربالگری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در سطح استان گیلان خبر داد.

به گزارش ایده آل خبر ،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ دکتر آبتین حیدر زاده- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به دستو رالعمل گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا (طرح شهید حاج قاسم سلیمانی)، برنامه ریزی، سازماندهی، مدیریت و هدایت تیم های عملیاتی، آموزش تیم های عملیاتی، استفاده از وسایل حفاظت فردی، ثبت و گزارش دهی فعالیت ها، نظارت و پایش، بودجه و اعتبارات، آموزش و تبلیغات عمومی و بهره گیری از ظرفیت برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت را از مهم ترین الزامات آماده سازی تیم های عملیاتی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی اقدامات محله محور در سه حیطه حمایت، مراقبت و نظارت به صورت مشارکتی با بسیج مستضعفان و سایر سازمان ها انجام می گیرد، افزود: اقدامات فنی با مسوولیت حوزه بهداشت و اقدامات پشتیبانی و حمایتی، با مسوولیت بسیج انجام خواهد گرفت.

دکتر حیدر زاده در ادامه از همکاری ۲۰۰۰ تیم سه نفره در خصوص غربالگری کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی در سطح گیلان خبر داد و گفت : این تیم ها در سطح استان، در محلات و درب تک تک خانوار‌ها به‌ منظور تب سنجی و سنج اکسیژن خون به ‌صورت سازمان‌ یافته حضور خواهند یافت و اگر فردی علائمی داشته باشد ، مورد بررسی قرار می دهند.

وی با بیان اینکه ظرفیت کاری این تیم ها ۱۴۰ خانوار در روز است ، تصریح کرد : با توجه به ظرفیت بسیج و استفاده از نیروهای این رده مردمی به منظور تأمین سفیران سلامت در راستای طرح شهید سلیمانی خانوارهای که سفیر سلامت ندارند شناسایی شده و فرم های سفیر سلامت جهت ثبت نام در اختیارآنها قرار می گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان ضمن تشریح فرایند اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی، اظهار داشت : نیروهای هلال احمر در این بازدید ها همگام با واحد های بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابتدا در رشت و سپس در شهرستان های تابعه استان توزیع خواهند شد.