در طرح برق امید مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند
در طرح برق امید مشترکین به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسیم می شوند

رشت - ایده آل خبر - جلسه ای در خصوص تبیین دستورالعمل های اجرایی طرح برق امید و اپلیکشن برق من با حضور دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل توزیع برق گیلان و جمعی از مدیران و روسای خدمات مشترکین برگزار شد .

به گزارش ایده آل خبر به نقل از ر ابط عمومی – در ابتدای این جلسه هنرمند گفت: در اجرای این طرح گام اول شناسایی مشترکین در دسته های کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف است و داده ها باید به تفکیک مناطق و با دقت بصورت رقم و درصد موجود باشد و حتی تغییرات در این دسته ها باید ثبت شود.
مدیرعامل توزیع برق گیلان خاطر نشان کرد: از سوی تمامی امورها و ادارات اجرایی ضروری است اطلاع رسانی گسترده به مشترکین صورت پذیرد و آگاهی کامل همکاران از این طرح بسیار مهم می باشد.
هنرمند افزود: راهکارهای مدیریت مصرف بصورت جاری مورد اطلاع رسانی قرار می گیرد و باید با تاکید بیشتر در این خصوص آگاه سازی صورت پذیرد تا بتوانیم مشترکین پرمصرف را به مشترکین خوش مصرف و کم مصرف تبدیل کنیم.
وی افزود : هدف اصلی و غایی طرح برق امیدکاهش حداقل ۱۰ درصدی مصرف برق مشترکین و نتیجتاً کمک به حفظ منابع ملی و کاهش آلاینده های زیست محیطی است.
وی گفت: نتایج اجرای طرح باید از سوی همکاران همواره مورد پایش قرار گیرد و این موضوع باید با کمک همه همکاران بویژه ادارات فروش و خدمات مشترکین سطح شرکت و مامورین تشخیص با جدیت پیگیری و اجرا شود.
در ادامه دکتر هنرمند افزود : در راستای اجرای طرح حذف مراجعات حضوری مشترکین ، شرکت توانیر از آذرماه سالجاری اجرای خدمات غیر حضوری به کلیه مشترکین برق را از طریق سامانه برق ایران (برق من) کلید خواهد زد که در این اپلیکیشن جامع تمام خدمات صنعت برق اعم از اعلام خاموشی ها ، فروش انشعاب جدید و …. ارائه خواهد شد و به راحتی از طریق سایت شرکت توزیع برق در دسترس میباشد.
در ادامه این جلسه مهندس بیدی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت با اشاره به دستورالعمل های ابلاغی این طرح اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسه ایجاد زبان واحد برای مبحث مهم برق امید است .
بیدی افزود: شناسایی، اطلاع رسانی، اقدامات اجرایی و پایش جاری بمنظور تحقق کمی و کیفی چهار رکن اصلی اجرای طرح ملی برق امید می باشد .
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق گیلان تاکید کرد: مشترکین کم مصرف مشترکینی هستند که در ماه های عادی سال کمتر از ۸۰ کیلوواتساعت در ماه و در ماه های گرم سال (۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور) کمتر از ۱۵۰ کیلوواتساعت در ماه مصرف می کنند. همچنین مشترکین خوش مصرف شامل مشترکینی می شود که در ماه های عادی کمتر از ۲۰۰ کیلوواتساعت و در ماه های گرم سال ۴۰۰ کیلوواتساعت در ماه مصرف برق دارند و مشترکین پرمصرف نیز مشترکینی هستند که مازاد بر الگوی مصرف اشاره شده برق مصرف می کنند.
بیدی گفت: به مشترکین کم مصرف تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی تعلق می گیرد و مشترکین خوش مصرف شامل تخفیف کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل می شوند و مشترکین پرمصرف نیز فرصت ۶ ماهه در اختیار آنان قرار می گیرد تا مصرف خود را کاهش دهند .
وی تصریح کرد: شناسایی مشترکین در تعرفه های مختلف بسیار ضروری است و در این زمینه باید توجه ویژه ای به سکونتگاه های غیر دائم و باغ ویلاها شود تا اشتباهاً بعنوان کم مصرف ها درنظر گرفته نشوند که در این راستا از ظرفیت مامورین تشخیص به خوبی می توان استفاده کرد.
بیدی به اپلیکیشن بسیار کاربردی “برق من” اشاره کرد و افزود: مشترکین با مراجعه به این اپلیکیشن در کنار تمامی خدمات جامع و کامل آن، امکان مشاهده و بررسی چگونگی مصرف و قرارگیری در دسته بندی های مذکور را خواهند داشت.
وی افزود: با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق گیلان( www.gilanpdc.ir ) و نصب اپلیکیشن سامانه برق ایران ( برق من) ضمن بهره مندی از خدمات غیر حضوری می توان از وضعیت مصرف خود مطلع شد و یا با مراجعه به سایت برق امید (bargh-omid.ir ) از اطلاعات مورد نیاز استفاده نمود .
در پایان دکتر عادلی ضمن ارائه پاورپوینت به تشریح کامل برخی از برنامه های اجرایی برق امید و برق من پرداخت.
این جلسه در ۲۴ آبان سال جاری در شرکت توزیع برق گیلان برگزار شد.