راه رسیدن به کمال انسانی برای بندگان خدا بسته نیست/ انسان با عبادت خالصانه می تواند به بندگی خدا دست پیدا کند
راه رسیدن به کمال انسانی برای بندگان خدا بسته نیست/ انسان با عبادت خالصانه می تواند به بندگی خدا دست پیدا کند

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امشب در جلسه تفسیر آیه ۲۵ سوره حدید با اشاره به بیان دو فایده خدای متعال برای آهن در این آیه اظهار کرد: آهن تاثیرگذار است و منافعی در آن وجود دارد. وی به جایگاه […]

به گزارش ایده آل خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امشب در جلسه تفسیر آیه ۲۵ سوره حدید با اشاره به بیان دو فایده خدای متعال برای آهن در این آیه اظهار کرد: آهن تاثیرگذار است و منافعی در آن وجود دارد.

وی به جایگاه ویژه آهن در زندگی بشر در دنیای امروز اشاره کرد و افزود: بخش های بسیاری از زندگی انسان ها با آهن سپری می شود ضمن اینکه در گذشته نیز آهن از جایگاه ویژه ای برخوردار بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدای متعال در قرآن می فرماید ما آهن را برای داوود(ع) نرم کردیم و به او آموخت چگونه از آن بهره برداری کند، تصریح کرد: یکی از منافع آهن در جنگ ها بوده و انسان ها با آن ابزار جنگی می ساختند.

آیت الله فلاحتی به آموزش استفاده از آهن توسط خدای متعال به حضرت داوود(ع) اشاره کرد و گفت: انبیای الهی برای اینکه عدل را در جامعه اجرا کنند نیاز به آهن داشتند.

وی با اشاره به اینکه حضرت داوود(ع) از بندگان خالص خدا بود، بیان کرد: راه رسیدن به کمال انسانی برای بندگان خدا بسته نیست و بشر با عبادت خالصانه می تواند به بندگی خدا دست پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به سخن امیر مومنان امام علی(ع) در نهج البلاغه اشاره کرد و یادآور شد: انسان به وسیله عمل دنیایی می تواند به آخرت دست پیدا کند بنابراین حضرت داوود(ع) به مقامی رسید که کوها و پرندگان به امر خدای متعال با او مناجات می کردند.